Dzielnicowy podczas patrolu uratował życie 63 – latka

Natychmiastowa reakcja dzielnicowego i udzielona przez niego pierwsza pomoc, zapobiegła tragedii. Funkcjonariuszowi pomagał kolega z patrolu. Podczas obchodu rejonu, dzielnicowy mł. asp. Przemysław Ruzicki z posterunku w Wieczfni Kościelnej, zauważył mężczyznę z zakrwawioną nogą. 63-latek szybko się wykrwawiał, potrzebował natychmiastowej pomocy.

 

Do nietypowej interwencji doszło w ubiegły czwartek, po południu na terenie Wieczfni Kościelnej.

– Policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę z krwawiącą raną nogi. Okazało się, że prawdopodobnie na skutek jakiegoś urazu, doznał pęknięcia żyły. 63-latek z każdą chwilą słabł i wymagał natychmiastowej pomocy. Policjanci ułożyli mężczyznę bezpiecznie na chodniku, z nogą lekko uniesioną nad ziemią. Dzielnicowy, wykorzystując dostępne środki opatrunkowe, zatamował intensywne krwawienie. Drugi z policjantów wezwał pogotowie ratunkowe – informuje asp.szt. Anna Pawłowska.

 

Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, dzielnicowy uciskał ranę i kontrolował funkcje życiowe mężczyzny. Przybyli na miejsce ratownicy przyznali, że gdyby nie skuteczna pierwsza pomoc, życie 63-latka byłoby zagrożone.

Dzielnicowy Przemysław Ruzicki nie jest ratownikiem medycznym. Działał zgodnie z wytycznymi dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments