Dzięki pomocy Dobrych Aniołów remont spalonego domu w gm. Krasne idzie pełną parą. Zebrano ponad 45 tys. zł.

6 grudnia 2020 r. około godziny 19.00 w domu mieszkalnym w Zalesiu w gminie Krasne wybuchł pożar, zabierając mieszkającej tam rodzinie dorobek życia. W obliczu tragedii zgromadziła się grupa ludzi o pięknych sercach gotowych pomóc rodzinie w potrzebie. Na ich wezwanie dobro płynęło z całego regionu i przyniosło wspaniałe efekty.

 

Wczoraj zakończyła się zbiórka pieniędzy na odbudowę domu w Zalesiu. Dzięki wpłatom ponad 700 osób dało się zebrać sumę 45 650 zł. Zakończyły się także licytacje na facebookowej grupie „Mikołajkowe Wsparcie. Pożar Zalesie”, którą tworzyło ponad 1600 darczyńców.

– Kochani, dziś koniec zbiórki, koniec licytacji! – pisze jedna z organizatorek akcji. – Kwota jest piękna! Może nie wszyscy wiedzą, ale pieniądze, które były zbierane na Zrzutce w każdym momencie mogły być wykorzystane przez Rodzinę. Tak też było – co jest cudne – bo remont idzie w ekspresowym tempie!!! Mikołajkowy wieczór był dla Rodziny koszmarem – a z naszej strony rozpoczęła się pełna mobilizacja sił… potrzeba ich było wiele. Tak jak to jest ze złym snem – prędzej czy później budzimy się… i tak było w tym przypadku – po wszystkich złych emocjach przyszedł czas tylko na te miłe – i Rodzinka niebawem będzie tylko wspominać ten wieczór jako przykre wspomnienie – przykre, ale tylko wspomnienie – czytamy we wpisie.

 

Wyrazy wdzięczności do organizatorów i darczyńców popłynęły także od dotkniętej tragedią rodziny.

– Kochani, nadszedł dzień, który jest dla mnie osobiście wyjątkowym dniem, dniem gdy chciałabym z całego serca podziękować Wam wszystkim –  pisze osoba, której świat dwa miesiące temu legł w gruzach. – Ogień przyniósł ze sobą strach, przerażenie, bezradność. Ale wtedy też pojawiliście się obok mnie Wy – tysiące ludzi, którzy swoją dobrocią i pomocą daliście mi i moim rodzicom nadzieję, że nasze szczęście jeszcze do nas wróci, że nigdy nie można się poddawać.  Nawet nie wiecie, jak bardzo jestem Wam wdzięczna za poświęcony dla mnie czas i pracę, gdybym tylko miała taką moc, podarowałabym Wam gwiazdkę z nieba. Tę grupę tworzyło ponad 1600 osób i to Wam przede wszystkim chciałabym podziękować. Podziękować za zaangażowanie, udział w licytacjach, dobre serce i życzliwość. Dzięki Wam z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mam prawdziwe szczęście, że w moim życiu jest obecnych tyle cudownych osób. Chciałabym, aby to dobro, które ja otrzymałam od Was wracało codziennie do Was z mega siłą i energią. Dla mnie jesteście wielcy!

Podziękowania należą się wszystkim, ale zwłaszcza organizatorom akcji pomocy, bez których ten ogromny sukces nie byłoby możliwy. Dobre Anioły to m.in: Małgosia Licka, Anna Mucha, Monika Modzelan, Ewa Lustyk, Marta Wójtowicz, Natalia Chojnowska, Agnieszka Trzcińska, Magda Gałecka, Bartosz Gnojewski oraz Katarzyna Siuda.

Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy tak licznie zaangażowali się w pomoc. Ukłony za każdy fant, za każdą wpłaconą złotówkę, za lajka, udostępnienie, za każde dobre słowo! Mnóstwo dobroci działo się także poza licytacjami – ogromny ukłon dla tych, których serce nie mieści się w ciele!

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments