Dzieciaki ze szkół w gminie Krzynowłoga Mała “posprzątały świat”. ?

W szkołach gminnych z okazji świętowanego niedawno Dnia Ziemi przygotowano wiele działań edukacyjnych ze wskazanego zakresu. I tak w Krzynowłodze Małej odbyła się specjalna prelekcja, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu gminnego, z wójtem Jerzym Humięckim na czele. Wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej, pokazującej, jak wiele zagrożeń czyha na naszą zieloną planetę.

Następnie nauczycielki, które przygotowały tegoroczną uroczystość, przedstawiły harmonogram dalszych działań prekologcznych, w których mają wziąć udział uczniowie. Do tych należy m.in. coroczna akcja sprzątania świata, w której wzięli udział gimnazjaliści oraz uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej. Młodzież sprzątała okoliczne lasy we współpracy z leśnictwami okalającymi Krzynowłogę Małą.

Z kolei przedszkolaki, a także uczniowie z młodszych klas wyszli tego dnia w „Zielonym Marszu” sprzątać teren Krzynowłogi Małej. Uczestnicy ekologicznych działań zostali zaopatrzeni w rękawice i worki, do których segregowali śmieci.

Po zakończonej pracy na terenie szkoły nastąpiło wielkie grillowanie, które dla spracowanych uczniów przygotowali rodzice.

Podobnie o naszej planecie pamiętano w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach. Ponieważ tegorocznym hasłem kampanii Dnia Ziemi jest ochrona zagrożonych gatunków, okolicznościowy szkolny apel był poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

Nie był to jednak jedyny akcent proekologiczny w tej placówce. Wszyscy uczniowie realizowali także inne powierzone im zadania. Uczniowie klas I-III przygotowali ekologiczne ubranka dla lalek oraz niewielkie transparenty z wymyślonymi przez siebie krótkimi hasłami o tematyce ekologicznej. Zadaniem klasy czwartej było posegregowanie obrazków – śmieci do odpowiednich kolorów kopert – imitujących pojemniki na śmieci. Klasy piąta i szósta przygotowały ulotkę i znaczek ekologiczny pod hasłem „Dbaj o Ziemię”. Najstarsi uczniowie z klasy VII i VIII opracowali natomiast Kodeks Dobrego Mieszkańca Ziemi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments