Dzieciaki z Krzynowłogi Małej uczyły się o wartości pieniądza i gospodarowaniu oszczędnościami

W środę, 8 listopada uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez Agnieszkę Dziwurę, pracownika Limes Banku w Chorzelach.

 

Spotkanie zorganizowała Katarzyna Kociubska, opiekunka SKO.

– Na bardzo ciekawych zajęciach dzieci poznały nie tylko historię pieniądza, ale także nowoczesne sposoby płacenia za zakupy. Dowiedziały się, jak wygląda, do czego służy i jak bezpiecznie korzystać z karty płatniczej. Przypomniały sobie jak wyglądają polskie banknoty i monety o różnych nominałach. Wspólnie zastanawiały się, czy każdy zakup jest koniecznością, czy tylko chwilową zachcianką. Czy warto czasami odmówić sobie drobnej przyjemności, aby zaoszczędzić pieniądze na spełnienie swoich marzeń – relacjonuje szkoła.

W trakcie lekcji dzieciaki poznały wartość pieniądza, a także dowiedziały się, jak można nim właściwie gospodarować.

– Umiejętność właściwego gospodarowania oszczędnościami jest trudną sztuką, której dzieci powinni uczyć się od najmłodszych lat. Dziękujemy naszemu gościowi za wspaniałą lekcję i upominki, które sprawiły uczniom wielką radość. Mamy nadzieję, że umiejętności, jakie zdobyli dzięki Pani zaangażowaniu nasi pierwszoklasiści, zaprocentują w przyszłości – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments