Dzieciaki z gminy Krzynowłoga Mała uczą się oszczędzać.

Od dwóch lat z dobrodziejstw programu SKO korzysta Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej; jej śladem poszły ostatnio szkoły z Ulatowa-Adamów i Roman-Sebor, które w tym roku debiutują w programie TalentowiSKO. Najmłodsze stażem szkoły mogą już pochwalić się kilkoma cennymi inicjatywami.

I tak na przykład w kwietniu został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem: „Logo SKO Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach”. Był on skierowany do wszystkich uczniów. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, które zostały umieszczone na szkolnej wystawie. A 7 maja nastąpiło rozstrzygnięcie całej rywalizacji.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas I-III:
1. Oliwia Czaplicka klasa II
2. Maja Bojaronus klasa I
3. Patryk Zaborowski klasa II

Wyróżnienie: Oliwia Sławska klasa I

W kategorii klas IV-VII:
1. Oliwia Bojaronus klasa VI
2. Patrycja Bojaronus klasa V
3. Zuzanna Smolińska klasa VI

Nagrody zostały ufundowane przez Limes Bank w Chorzelach, który koordynuje wszystkie prace związane z programem SKO. Upominki dla uczniów wręczyła osobiście Prezes Limes Banku Aleksandra Wiśnicka. Pani Prezes pogratulowała laureatom, a wszystkim uczniom podziękowała za zaangażowanie w oszczędzanie oraz działalność SKO w bieżącym roku szkolnym.

Na zakończenie tego „oszczędnego dnia” Aleksandra Wiśnicka przeprowadziła jeszcze specjalną lekcję o ekonomii, skierowaną do uczniów klas starszych. Zajęcia dotyczyły ewolucji pieniądza oraz cennej umiejętności właściwego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Podczas tej interesującej lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak zmieniała się rola pieniądza, a także czym są dochody i wydatki. Uczniowie nauczyli się również, jak rozważnie planować swoje finanse.

Nie gorzej radzi sobie z oszczędzaniem szkoła w Romanach-Seborach. Tu także rozpoczęto organizowanie konkursów dla dzieci, a uczniowie wszystkich klas mogą oszczędzać na własne wakacyjne wydatki.

9 maja odbyło się tu podsumowanie dwóch szkolnych konkursów poświęconych kwestii systematycznego oszczędzania. Miały one niezwykle wdzięczne nazwy: „Ciułacz miesiąca”, a także „Moja skarbonka”.

Celem konkursów było połączenie zabawy z wyrobieniem u uczniów, nawet najmłodszych klas, nawyku świadomego oszczędzania w SKO, oraz zachęcenie dzieci z przedszkola do zainteresowania się tematyką oszczędzania.

W konkursie „Ciułacz miesiąca” mogą brać udział wszyscy uczniowie, którzy założyli książeczki SKO. Konkurs jeszcze się nie skończył i będzie on trwał do końca maja. W tym konkursie nie chodzi o sumę wpłaconą na książeczkę, lecz o liczbę wpłat w danym miesiącu. Minimalna kwota do wpłacenia to 1zł.

„Ciułaczami miesiąca” zostali: Błażej Roman z klasy I – (za marzec) oraz Igor Ostrowski z oddziału przedszkolnego (za kwiecień).

Drugi z konkursów – „Moja skarbonka” – polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu najbardziej fantazyjnej skarbonki. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie – od oddziału przedszkolnego po klasę VIII. Mogły być one wykonane z wykorzystaniem pudełek, kartoników, butelek i kolorowego papieru. Każdy uczestnik mógł wykonać jedną pracę. Wszystkie prace były bardzo oryginalne i ciekawe, dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Konkursy zorganizowała i przeprowadziła szkolna opiekunka SKO Barbara Kamzelska. Wszystkie nagrody ufundował zaś Limes Bank Spółdzielczy w Chorzelach.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments