Dzieci z Rostkowa poznawały zawód strażaka i policjanta [FOTO]

W miniony poniedziałek, 11 kwietnia Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Komendę Powiatowa Policji odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie

 

Podczas spotkania  z policjantami dzieci dowiedziały się jak wygląda ich codzienna służba, a także kto odbiera telefony, gdy jest wykręcany numer alarmowy 112.

– Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z pracą policji na różnych wydziałach. Atrakcją było obejrzenie części budynku, w której znajdują się cele oraz otrzymanie pamiątkowego odcisku palca i założenie kajdanek policyjnych. Uczniowie wysłuchali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły oraz zobaczyli z bliska radiowozy –  relacjonuje szkoła.

 

W Komendzie Powiatowej PSP w Przasnyszu uczniowie zapoznali się z pracą strażaków, ich umundurowaniem oraz narzędziami, jakie są przez nich wykorzystywane podczas akcji gaśniczych i ratowniczych.

– Uczniowie mieli możliwość przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej oraz dokładnego obejrzenia samochodów strażackich. Jednak największą atrakcją był pokazowy zjazd strażaków na rurze i wysłuchanie sygnałów alarmowych w samochodach – dodaje placówka.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki byli Magdalena Goliasz i Piotr Oleksik.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments