Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Przasnyszu wymieniły pocztówki z życzeniami z maluchami z całej Polski

W ostatnim czasie tak zwana „Wymiana Pocztówkowa” to prawdziwy hit wśród przedszkolnych akcji.  W tym roku Grupa Pszczółki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Przasnyszu wzięła udział w Ogólnopolskiej Wymianie Pocztówkowej między przedszkolami z całej Polski.

 

Wymiana Pocztówkowa to akcja, której zasada działania jest niezwykle prosta – chętne do współpracy placówki wysyłają do siebie pocztówki głównie z widokami z miasta, w którym znajduje się przedszkole.  Dzieci uczą się jak wysyłać listy oraz poznają pracę listonosza. Dla najmłodszych taka forma komunikacji jest zazwyczaj nieznana – tradycja wysyłania kartek z życzeniami została zastąpiona przez SMSy, dlatego też wymiana pocztówkowa na również na celu propagowanie tradycyjnego sposobu komunikacji.  Jest to także forma promowania swojej miejscowości oraz poznawanie różnych zakątków naszego kraju.

Pszczółki podsumowały swój projekt, który trwał od września do stycznia.  Maluchy otrzymały 29 pocztówek z 16 województw z różnych stron Polski np.:  z Sierakowic (woj. pomorskie),  z Myślenic (woj.  małopolskie, z Będzina (woj. śląskie), z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie), z Łomży (woj. podlaskie), z Krukowa (woj.  mazowieckie),  z Kostrzyna (woj. wielkopolskie),  z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie) i innych.

 

Pan listonosz regularnie od września odwiedzał przedszkole  z nowymi pocztówkami. Serdeczne pozdrowienia od koleżanek  i kolegów  z innych placówek ucieszyły małe Pszczółki tak bardzo, że z niecierpliwością oczekiwały na kolejne kartki.  Przy okazji podsumowania dzieci utrwaliły wiadomości związane z pracą listonosza i funkcjonowaniem Urzędu Pocztowego.  W sali powstała mapa, na której Pszczółki z pomocą koordynatora projektu – panią Anną Lipką umieściły pocztówki, z różnych regionów tworząc niepowtarzalną MAPĘ POLSKI. Maluchy otrzymały Certyfikat za udział w „Wymianie Pocztówkowej”.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments