Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 uczą się wspierać osoby niewidome i niesłyszące

W październiku w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odbyły się dwie kampanie społeczne wspierające osoby z niedosłuchem #kochamslyszec oraz osoby niewidzące: „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Głównymi celami kampanii jest kształtowanie otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych oraz zwrócenie uwagi na ich potrzeby i przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy.

 

Miejskie Przedszkole nr 2 przyłączyło się do kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, wspierającej osoby niewidome i słabowidzące. Jest to cykl zajęć edukacyjnych, wychowawczych, spotkań, imprez, projektów i konkursów przeprowadzanych w celu upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.

Do przedszkola zawitała także ogólnopolska akcja „Kocham słyszeć”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak zbudowane jest ucho, poznały funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu. Zrozumiały codzienne funkcjonowanie osób niedosłyszących oraz zostały uwrażliwione na ich potrzeby.

 

Dla przedszkolaków nie jest już tajemnicą, jak ważną rolę odgrywają aparaty słuchowe w codziennym funkcjonowaniu osób z deficytem słuchu. W trakcie zajęć dzieci wzięły też udział w zabawach kształtujących wrażliwość słuchową, wykazując się koncentracją i dużym zaangażowaniem.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments