Dzieci uratowały matkę w Opinogórze!!!

W pobliskiej Opinogórze tylko cudem nie doszło do tragedii. 5 – letnia córka i 17 – letni syn uratowali matkę przed zaczadzeniem. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 marca 2018 r. w Opinogórze Górnej, powiat ciechanowski.

Jak informuje portal ciechanowinaczej.pl w niedzielę tuż po godzinie 20:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza w Opinogórze Górnej znajduje się nieprzytomna kobieta. Na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe.

W mieszkaniu ratownicy zastali leżącą na podłodze nieprzytomną kobietę oraz dwójkę jej  dzieci. To właśnie 5- letnia córka znalazła mamę w łazience i podniosła alarm. Przed przybyciem pomocy 17-letni syn wyniósł matkę z łazienki, ułożył w pozycji bezpiecznej i zawiadomił służby ratunkowe.

Szukając przyczyny utraty przytomności kobiety, straż pożarna zaczęła sprawdzać mieszkanie detektorami wielogazowymi. Okazało się, że w lokalu ulatniał się tlenek węgla. Jego obecność stwierdzono w łazience oraz pokoju. Jak ustalono, czad ulatniał się ze znajdującego się w łazience piecyka gazowego. Urządzenie najprawdopodobniej było niesprawne, co w połączeniu z brakiem wentylacji omal nie doprowadziło do tragedii.

Kobieta po odzyskaniu przytomności wraz z synem została przewieziona do szpitala w celu dalszej obserwacji.

Pamiętajmy!!!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu!!!


Źródło ciechanowinaczej.pl KP PSP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments