Dzieci miały pojechać autokarem na wycieczkę. Kierowca był pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło w Ciechanowie. W poniedziałek rano dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ciechanowa miały jechać na wycieczkę szkolną do Torunia. Kierowca, który przyjechał na miejsce był pod wpływem alkoholu. Policjanci nie dopuścili do wyjazdu. Kierowca stracił prawo jazdy. Czeka go sprawa w sądzie.

 

W poniedziałkowy poranek do jednej ze Szkół Podstawowych w Ciechanowie przyjechał autokar, który miał zawieźć ponad czterdzieścioro dzieci w 160 kilometrową trasę – na wycieczkę do Torunia.

– Na miejscu pojawili się również policjanci z ciechanowskiej drogówki. Sprawdzili stan techniczny pojazdu, wyposażenie oraz stan trzeźwości kierującego – informuje kom. Jolanta Bym.

 

Okazało się, że 43-letni kierowca autokaru znajdował się pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał 0,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzieci w wieku od 7 do 9 lat ostatecznie pojechały na wycieczkę z innym kierowcą.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
10 dni temu

Macie link.
Z Pułtuska
Jak informuje zarząd Warmińsko -Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podpułtuska firma wraz z kilkoma innymi firmami na północnym Mazowszu chce skorzystać z zachęt inwestycyjnych.A wszystko to stanie się nieodległym od Pułtuska – Przasnyszu.
wpu24.pl/pl/12_biznes/10136_nasza-firma-zainwestuje-w-sse-w-przasnyszu.html?fbclid=IwAR062o9TmBoXE2tvFLfbNProN7cy1Noc6raYLKIqsxOszSDsPAYo5JvA2Uk