Dzieci i młodzież z rodzin popegeerowskich z laptopami i tabletami. Lista gmin z dofinansowaniem

Rozstrzygnięcie naboru ogłosił w poniedziałek w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z wicepremierem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem oraz Januszem Cieszyńskim sekretarzem stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

 

– Program Granty PPGR jest symbolicznym otwarciem nowej epoki w szkolnictwie. Dzięki niemu dzieci i młodzież z rodzin popegeerowskich będą mieć narzędzia pozwalające na realizację ich marzeń i ambicji – mówił premier.

Celem ogłoszonego jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

 

Nabór do programu był prowadzony od 4 października do 5 listopada. Uprawnionych do wzięcia w nim udziału było 1604 gminy z całej Polski, na których terenie w przeszłości działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 – ReactEU.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, program spotkał się ogromnym odzewem, a łączna kwota wnioskowanego dofinansowania na zakup komputerów dla dzieci z rodzin popegeerowskich wielokrotnie przekroczyła założoną pierwotnie alokację w wysokości 80 mln złotych. „W poniedziałek 14 lutego premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ostatecznie na realizację programu przeznaczone zostanie 586 222 805 zł. Stosowne zmiany w regulaminie programu zostały dokonane 11 lutego” – czytamy.

 

Lista gmin z powiatu przasnyskiego wraz z kwotą dofinansowania:

  • Czernice Borowe – 159 tys. 960 zł
  • Krasne – 122 tys. 500 zł
  • Krzynowłoga Mała – 122 tys. 500 zł
  • Jednorożec – 94 tys. 000 zł
  • Chorzele – 59 tys. 455 zł

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments