Działania przasnyskich policjantów tym razem z użyciem drona. To najnowocześniejsze tego rodzaju urządzenie wykorzystywane obecnie przez polską Policję

Na drogach powiatu przasnyskiego przeprowadzono działania dedykowane ,,Niechronionym Uczestnikom Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale także bacznie przyglądali się samym pieszym. Tym razem działania przasnyskich policjantów wspierane były również z powietrza – z wykorzystaniem policyjnego drona.

 

– Genezą policyjnych działań ,,NURD” jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni w przypadku zderzenia. Wczoraj, w powiecie przasnyskim większym niż zwykle nadzorem zostały objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. W działaniach, po raz pierwszy, funkcjonariuszy wspierał policyjny dron. Operatorzy wraz z policjantami z drogówki obserwowali zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku zauważenia wykroczenia, patrol ruchu drogowego podejmował kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego czy rowerzysty – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

Funkcjonariusze przypominają: Pamiętajmy, że zgodnie z taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 zł!

Przasnyscy policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że działania z wykorzystaniem drona będą przeprowadzane regularnie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
2 miesięcy temu

Kiedy żółte radiowozy?

MoGa
MoGa
2 miesięcy temu

teraz nie będą musieli nawet z komendy wychodzić

Boguś
Boguś
2 miesięcy temu
Reply to  MoGa

Daj spokój może to i lepiej. Wydaje to jeszcze ich zatrzymany, skuty, w radiowozie obezwladni i ucieknie… Żeby tymi dronami tak zaginione dzieci szukali

Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu

W końcu, będzie bezpieczniej.
Więcej wyrywkowych kontroli trzeźwości