Działania „Prędkość” na drogach powiatu przasnyskiego. Policjanci odnotowali 40 wykroczeń

17 maja funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu włączyli się do ogólnopolskich działań „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Na przasnyskich drogach mundurowi ujawnili łącznie 40 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

 

W ubiegły piątek 17 maja, odbyły się ogólnopolskie działania „Prędkość”.

– Celem organizowanej akcji była walka z „piratami drogowymi”, a tym samym ograniczenie zdarzeń drogowych i ujawnianie sprawców wykroczeń, naruszających przepisy ruchu drogowego. Działania prowadzone były na terenie całej Polski i miały również charakter prewencyjny. Policjanci uświadamiali kierujących w zakresie obowiązujących uregulowań prawnych i zaostrzonych kar, a także podkreślali, że przestrzeganie przepisów i odpowiedzialne zachowanie w ruchu drogowym jest podstawą bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg – informuje kom. Paweł Rykowski.

– Podczas działań policjanci skontrolowali 43 pojazdy i ujawnili 40 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości, w aż 23 przypadkach były to przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych – przekazuje.

Policja przypomina: Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, ale też własnych umiejętności.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments