Działania grupy przestępczej na terenie powiatu przasnyskiego. Nasi seniorzy nie dali się oszukać!

W piątek wieczorem opublikowaliśmy ostrzeżenie przasnyskiej policji dotyczące działania na naszym terenie szajki zajmującej się wyłudzeniami. Do Komedy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęły informacje dotyczące 6 prób oszustw, których ofiarami mieli stać się mieszkańcy naszego powiatu. Dzięki czujnej postawie seniorów przestępczy proceder nie przyniósł efektów.

 

Do zgłoszenia pierwszej próby wyłudzenia doszło w piątek 5 lutego w godzinach popołudniowych.

84 – letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za żonę wnuczka i poinformowała o tym, że wnuczek zgłaszającej śmiertelnie potrącił 16-letnią dziewczynę i został zatrzymany przez policję. Warunkiem uniknięcia więzienia było wpłacenie kaucji w kwocie 120 tys. złotych. Oszustka po usłyszeniu informacji o tym, że zgłaszająca nie ma takiej gotówki, rozłączyła się.

 

– W trakcie podejmowanych czynności służbowych w powyższej sprawie, przasnyscy kryminalni zostali powiadomieni o tym, że sprawcy, działając w podobny sposób metodą na wnuczka lub policjanta kontaktowani się nie tylko z 84-letnią mieszkanką Przasnysza, ale również z innymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu przasnyskiego. W sumie prób wyłudzeń pieniędzy było aż 6 – poinformował oficer prasowy asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

 

Dzięki czujnej postawie mieszkańców przestępcy liczący na ograbienie z oszczędności życia sześciorga przasnyskich seniorów odeszli  z niczym.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maxx
maxx
2 lat temu

Ktoś powinien się wziąć za te głuche telefony na stacjonarne. Dla mnie to wygląda na kontrolę kiedy kto jest w domu. Nie problem znaleźć w systemach teleinformatycznych operatorów, źródła takich połączeń.

andrzej
andrzej
2 lat temu

a kaczka ma sie dobrze

NIEDOWIARY
NIEDOWIARY
2 lat temu

Nierozumiem jak w dzisiejszych czasach (XXI w.) nie można tego chuj…wyplemić. GPS-y, nadajniki, dokładne lokalizację telefonu, system Pegasus itp. Nie można, nie da się?