Działaczka „Aborcyjnego Dream Team’u”, 47 – letnia mieszkanka Przasnysza z zarzutami o pomoc w dokonaniu aborcji

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce wpłynął akt oskarżenia przeciwko Justynie W., która jako działaczka inicjatywy „Aborcyjny Dream Team” miała pomagać kobietom w dokonywaniu aborcji.

 

Od ponad dwóch lat działa nieformalna inicjatywa „Aborcyjny Dream Team”, której celem jest „odtabuizowanie aborcji”. Tworzą go trzy kobiety, a wśród nich przasnyszanka. To właśnie one chcą głośno mówić o aborcji, bez żadnego tabu, bez przekłamań i strachu.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że do Sądu Okręgowego w Ostrołęce trafił akt oskarżenia przeciwko 47 – letniej Justynie W., mieszkance Przasnysza, działaczce inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”. Miała ona udzielać pomocy w dokonaniu aborcji dostarczając kobietom tabletki poronne.

 

Jak dodała PAP, do Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga wpłynęło zawiadomienie męża ciężarnej kobiety, której 47 – latka miała pomagać przy przerwaniu ciąży w jej 12 tygodniu.

– Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga zarzuciła Justynie W. popełnienie przestępstw polegających na udzieleniu pomocy przy przerwaniu ciąży poprzez przekazanie co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol oraz wprowadzeniu do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu, a także o posiadanie, w celu wprowadzenia do obrotu, innych produktów leczniczych bez stosownego pozwolenia – informuje PAP.

Swoje oświadczenie przedstawiła także inicjatywa „Aborcyjny Dream Team”, która uznała zarzuty jako formę opresji politycznej, a także próbę zastraszania osób, które potrzebują aborcji i osób im pomagających.

 

– Na tydzień po ujawnieniu śmierci Izy, prokuratura przekazała informacje telewizji rządowej – ujawnienie tego typu informacji odbieramy to jako próbę odwrócenia uwagi od tragedii, która spotkała Izę, formę opresji politycznej i próbę zastraszania osób potrzebujących aborcji, osób pomagających w aborcji. Jeżeli posiadasz w domu środki aborcyjne na własny użytek to nie łamiesz prawa. Robimy to, bo to sprawiedliwe i potrzebne. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci i pomagamy w aborcjach przeprowadzanych w domu tabletkami oraz wspieramy osoby wyjeżdżające na zabieg do innego kraju. Uważamy, że każda osoba potrzebująca aborcji powinna mieć do niej dostęp – bez konieczności zadłużania się, bez wstydu i bez przepraszania. Wszystkich nas nie zamkniecie. Wszystkich nas nie zastraszycie. Więcej sprawy na tym etapie nie będziemy komentować. Skupmy się na jutrzejszej demonstracji dla Izy @ani jednej więcej – czytamy w oświadczeniu oświadczeniu.

Działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu” nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła wyjaśnień. Grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ricky
Ricky
2 lat temu

Rok temu w Gazecie Wyborczej, dziś na wokandzie

tak
tak
2 lat temu

brawa dla męża, który złożył zawiadomienie do prokuratury. Oby sąd ją skazał na bezwzględne więzienie, aborcja to zabijanie bezbronnych dzieci.

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  tak

NIE SĄDŹ BYŚ NIE BYŁ OSĄDZONY…,👎🤮👎

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Ty nie jesteś ostra, tylko psychiczna. Pomyliło Ci się.

hermilin
hermilin
2 lat temu
Reply to  tak

pora zadbać o własne prawa – nie będą k* zabijać nam dzieci

Kobieta
Kobieta
2 lat temu

Nie znam Pani, Pani Justyno ale trzymam za Panią kciuki.

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  Kobieta

JA TEŻ…..👏👏👏👍👍👍

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Wsadź se ten kciuk „tam” w momencie w którym możesz zajść w ciążę żebyś później nie musiała po raz kolejny korzystać z usług aborterek.

tak
tak
2 lat temu
Reply to  Kobieta

szkoda ze nie trzymała Pani kciuków za nienarodzone dziecko, w zabiciu którego oskarżona pomogła.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Kobieta

Kobieta? Aborcja to postęp taki sam jak elektryczne kotły w piekle… Trzymam za panią kciuki… Szok! Byli kiedyś tacy, co trzymali kciuki, aby zabijanie najsłabszych było jak najbardziej profesjonalne nawet z użyciem gazu… Kobieta? Ty nie jesteś kobietą, ty jesteś osobnikiem z macicą mogącą rodzić… Błogosławione łona, które rodziły i błogosławione piersi, które karmiły… Pani Justyna jako współuczestniczka przestępstwa ogołaca kobiety z kobiecości.

Tymek
Tymek
2 lat temu

Do ciupy ją

Jola
Jola
2 lat temu

Aborcyjny Dream Team? Raczej zwykle morderczynie.

Turysta
Turysta
2 lat temu
Reply to  Jola

Tak bez skrupułów i sumienia . Szkoda ze nie można udostępnić wizerunku .była by spalona na mieście

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Turysta

Przecież wiadomo o kogo chodzi.

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  Turysta

A TOBIE POTRZEBNY WIZERUNEK BY KOGOŚ OPLUĆ, ZOCHYDZIĆ A POTEM SIĘ POMODLIĆ…👎👎👎👎👎

OSTRA
OSTRA
2 lat temu
Reply to  Jola

OBYŚ W POTRZEBIE NIE DOSTAŁA POMOCY ZA TAK ŁATWE OSĄDZANIE INNYCH….👎👎👎

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  OSTRA

W potrzebie? Aborcja to potrzeba? Ja takich potrzeb nie mam i nie będę mieć. Jedni pragną dzieci, a nie mogą, a drugie się skrobią na potęgę. Niech pani Justyna robi zastrzyki hormonalne żeby zapobiegać ciążom, a nie morduje bezbronne żyjące istoty tabletkami poronnymi.

Stop
Stop
2 lat temu
Reply to  Jola

Ja pier***dole jakie średniowiecze ..

OSTRA
OSTRA
2 lat temu

FACET KTÓRY ZŁOŻYŁ ZAWIADOMIENIE TO ZWYKŁA SZMATA…👎👎👎👎
DUŻE BRAWA DLA PANI JUSTYNY ZA TO ŻE CHCE I POMAGA KOBIETOM W POTRZEBIE…👏👏👏👍👍👍

Ricky
Ricky
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Nie zesraj sie

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Ty durna krowo. Bez obrazy dla krów. Zabicie dziecka to potrzeba? A to się dzieci biorą z powietrza? Tu mamy przykład, że maz chciał dziecka a żona karierowiczka zdecydowała zabić „wypadek przy pracy”. To nie facet jest szmata w tej sytuacji

Ricky
Ricky
2 lat temu

Ona przynajmniej dostanie szanse na obronę, dziecko nigdy jej nie dostało

Przemek
Przemek
2 lat temu
Reply to  Ricky

Dokładnie

Ola
Ola
2 lat temu

Ciasnej celi, twardej pryczy Przasnysz życzy!

Kryminał
Kryminał
2 lat temu
Reply to  Ola

I nogi od stołu w du***

Maxx
Maxx
2 lat temu
Reply to  Kryminał

Hmm a nie w innej części ciała która się rymuje z „życzy”?

Last edited 2 lat temu by Maxx
Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  Ola

O tak. Mi takie larwy to się kojarzą z niemieckimi zbrodniarzami

Obywatel
Obywatel
2 lat temu

O aborci powinno decydować dwoje rodziców. Nie wiem-nie znam sytuacji też nie chcę oceniać, ale z tego artykułu wynika,że mąż zareagował,więc coś jest nie tak.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  Obywatel

… O aborci powinno decydować dwoje rodziców… Brawo! Głos rozsądku. Im więcej decydujących, tym mniejsz odpowiedzialność… Czyli jeżeli dwoje decyduje, to już nie jest zabijanie, tylko miłość, obywatelu?

Obywatel
Obywatel
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Widać wiesz co to miłość powodzenia i dużo zdrowia szczerze

Mati
Mati
2 lat temu

Jak to jest, że na marszach buziulki im się nie zamykają i takie odważne. A jak sprawa w sądzie to nic nie wiedzą nic nie słyszą. Jak tak się nie boją to czemu się zapierają? A i jeszcze jedno niech one tam krzyczą za takimi jak one sobie równymi. Bo inne kobiety brzydzą się tymi ich poczynaniami.

Maxx
Maxx
2 lat temu
Reply to  Mati

Jak większość krzykaczy. Idą i krzyczą co im kazali a potem 200 złotych do łapki i do domku. Są tacy, co zawodowo demonstrują w każdej sprawie a jak dają więcej to przeciw.

Jola
Jola
2 lat temu
Reply to  Maxx

Tam chodzą takie, co miały po 4 aborcje i drugie tyle dzieci mają, ale każde z innym. Takie mądrale.

michał
michał
2 lat temu

Żeby nie decyzje rządzących katotalibów i kucharki prezesa sprawy by nie było, bo to kobieta powinna decydować o swoim macierzyństwie, a nie PiS z Julką.

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  michał

A wcześniej aborcja była dopuszczalna? Na wszystko rozum biedne mają tylko nie pomyślą przed. Potem najlepiej zabijać i wyrzucać jak papierki po cukierkach..Taki fetysz widocznie mają.No a PiS jak zwykle przeszkadza. Dobre ha ha

Magdalena
Magdalena
2 lat temu

Widzę że w komentarzach sami eksperci i obrońcy życia, którym wydaje się że aborcja to takie hop-siup. Nie. Aborcja jest wykonywana gdy kobieta po prostu nie da rady wychować dziecka. Mniej niechcianych dzieci=mniej dzieci które doświadczą zaniedbania czy nawet przemocy ze strony rodzica. Albo gdy ciąża jest np. z gwałtu. Kto jest wtedy winien? Ja osobiście nie chciałabym żyć jako niezasłużona kara dla mojej mamy.

jano
jano
2 lat temu
Reply to  Magdalena

A może najwyższa pora usłyszeć o „okienkach życia”, bez ponoszenia odpowiedzialności za pozostawienie dziecka. Ale dla niektórych najprościej jest mordować.