Dyspensa z okazji 11 listopada. Biskup płocki wydał dekret

11 listopada będzie obowiązywała dyspensa od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

 

– Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kan. 1250 i kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz ustalenia podjęte podczas 393. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Kamień Śląski, 11-12 października 2022 r.), w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada 2022 r. w Narodowe Święto Niepodległości ( w tym roku przypada w piątek – red.) – poinformował biskup płocki Szymon Stułkowski.

 

Dyspensa wydana przez biskupów dotyczy wszystkich wiernych diecezji płockiej, a także innych osób przebywających w tym dniu na terenie diecezji płockiej.

– Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności – dodał.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 miesiąc temu

To niech oni zaczną pościć ….tak jak ludzie poszczą …a nie podgardla mają lepsze niż nie jeden świniak.. który ma być ubity ……zreszto jak oni ludziom mogą coś.nakazywac jak robią z dziećmi cuda….mało to się słyszy!!!!!

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  Marian

Ta, najlepiej wszystkich do jednego wora i już mózg zwolniony z myślenia. Można se zatruwać życie nienawiścią, Ciekawe komu to w konsekwencji zaszkodzi.

mieszkaniec
mieszkaniec
1 miesiąc temu

Orzeszqrwa dobrodzieje.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

Rozumiem, że to popijać też można?

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Nie, trzeba!