Dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej wkrótce zostanie zniesiona

Biskupi podjęli decyzję na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

 

Dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej oraz w święta nakazane zostanie zniesiona od 20 czerwca. Decyzja biskupów była jednogłośna.

– Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19 – informuje Konferencja Episkopatu Polski.

 

ren


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A nam tam komisja do badania pedofilii, drodzy biskupi? Udało się zwołać pierwsze posiedzenie, czy dalej obstrukcja? Myślicie, że krycie przestępców w sutannach będzie zawsze uchodziło na sucho? Mylicie się.

Syn Zenka
Syn Zenka
1 miesiąc temu

Hahahahah. Nie będzie mi mówił byle klecha jak mam żyć.

Romek
Romek
1 miesiąc temu

Pytanie mam takie. Co mi grozi jak po 20 nie będę chodził do kościoła? Czy ksiądz doniesie na mnie do biskupa? TAK SIĘ BOJĘ. Czy wy wierzący też tak się boicie, chyba tak, bo zapełniacie kościoły pomimo, że księża obrażają was z ambony, molestują wasze dzieci, indoktrynują je na lekcjach religii strasząc ogniem piekielnym, nawołują do nienawiści do innych narodowości i orientacji i wmawiają wam, że macie być biedni, kiedy oni sami pławią się w luksusach. ZŁOCI A SKROMNI.