Dwuletni Karol zmaga się z wieloma schorzeniami. Rodzice proszą o pomoc

Karol Krzynówek urodził się w 2021 roku. Był zdrowym chłopcem. Jak wspominają rodzice, nic nie zapowiadało dalszej tragedii… Dziś zmaga się z padaczką, atopowym i łojotokowym zapaleniem skóry, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego.

 

Rozwój małego Karola zaczął martwić rodziców, od momentu gdy chłopiec skończył 3 miesiące.

– Nie chciał leżeć na brzuszku, słabo podnosił główkę, której kształt również nas niepokoił. Kiedy Karolek miał 8 miesięcy, otrzymaliśmy diagnozę – kraniosynostoza czołowa. Miesiąc później, będąc jeszcze maleństwem, musiał przejść skomplikowaną operację. Zabieg trwał aż 8 godzin – piszą.

Od trzeciego miesiąca życia Karolek boryka się również z bardzo uciążliwym, uprzykrzającym codzienne funkcjonowanie atopowym i łojotokowym zapaleniem skóry oraz szeregiem alergii. Nawet najmniejsze przeziębienie czy reakcja alergiczna wywołuje u niego ciężkie stany zapalne. Dlatego wymaga ciągłej opieki.

 

U chłopca stwierdzono także padaczkę, mutację w genie NFIA, opóźnienie w rozwoju psychoruchowym i podejrzenie spektrum autyzmu.

– Obecnie uczęszczamy na zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem oraz na terapię integracji sensorycznej. Co dwa tygodnie mamy rehabilitacje domowe, a 3-4 razy w tygodniu jeździmy 30 kilometrów na leczenie prywatne. Oprócz tego zmagamy się z kosztami wciąż trwającej diagnostyki genetycznej, które dochodzą nawet do 6 tysięcy – podają rodzice.

– Oszczędności szybko się kończą, a serca krwawią na myśl, że pieniądze stoją na drodze ku sprawności naszego dziecka. 7 maja czeka nas jeszcze dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, którego koszty dochodzą do 8 tysięcy – dodają.

Terapia, turnus i diagnostyka to coś, bez czego Karolek nie będzie w stanie dalej się rozwijać. – Dotychczas dawaliśmy sobie radę sami, ale sytuacja sprawiła, że musimy zwrócić się z uprzejmą prośbą do Państwa, ludzi dobrej woli, o wsparcie. Proszę, pomóżcie nam zapewnić temu dzielnemu szkrabowi szansę na dalsze leczenie i rozwój w jak najlepszych warunkach – proszą.

 

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu

Dzieci nie mają na leczenie, a taki spaślak z pensją ponad 100 k miesięcznie wyjdzie i będzie się mądrzył że mamy nieprzebrane zasoby gotówki. No i płacimy milion euro dziennie kary za samą Izbę Dyscyplinarną. Miliardy z KPO też nam przecież niepotrzebne…

Pies wam mordę lizał, jak mawiał mój dziadek…

P.S. Przelew zrobimy, żeby nie było. Trzymaj się Mały.

ZnajdzieSieXij
ZnajdzieSieXij
8 miesięcy temu

zgaduje, o ryzym xooju mowiles! z najwieksza emerytura za zdrade ojczyzny.

PO za tym sprzedac wszystko , nic nie musi byc polskie
wogiole po co nam Polacy w kraju jak czaskowskie i inne POjehance wpuscili by ubogacajacych kulturowo.
a w ogole to polaczyc granice jak przed 1919 r i pewno zlikwidowac bekarta wersalskiego.
Znowu trafiles w punkt. punkt Justyny
jak kula w plot
sam srodek szamba-i to sprzedajnego szamba

KPO
„pieniądze z kredytu KPO dostanie kto granat połknie i w ognisku stanie”web.archive.org/web/20230121075301/https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ten-pieniadze-z-kredytu-kpo-dostanie-kto-granat-polknie-i-w-ognisku-stanie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
Reply to  ZnajdzieSieXij

PO sprzedawało? Matolusz sprzedał Lotos za bezcen. I co?

Nie cytuj tych bzdur, naprawdę. I wyłącz TVP, na spacer się przejdź, po lesie pochodź. Lepiej Ci będzie.

ZnajdzieSieXij
ZnajdzieSieXij
8 miesięcy temu

Ten pieniądze z kredytu KPO dostanie kto granat połknie i w ognisku stanie „KPO to nie miliardy euro na paletach, które pokazywał Donald Tusk. To drogi kredyt za 160 mld zł Polacy zapłacą od 300 do 500 mld. Dodatkowo koszty obłąkanej unijnej polityki klimatycznej wyniosą, według ekspertów banku PKO, blisko bilion zł do 2030 r. Polacy mają prawo to wiedzieć.”

Też do przeczytania – List otwarty Ministra Zbigniewa Ziobro do Prezydenta Andrzeja Dudy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
Reply to  ZnajdzieSieXij

Nie łykaj propagandy z TVP. Większość tej kasy to bezzwrotne granty.
A pożyczki są dużo niżej oprocentowane niż obligacje które teraz sprzedajemy. Więc nie wiem po co durniu powielasz te kłamstwa.

Taki Ziobro w II RP to za zdradę Stanu stanąłby przed plutonem egzekucyjnym.

P.S. kasę Małemu wysłałeś?