Dwór Świętego Mikołaja otwarty. Zajrzeliśmy do środka [FOTO]

W czwartek, 1 grudnia punktualnie o godzinie 9.00 otwarta została w Przasnyszu magicznie świąteczna kraina. Dwór Świętego Mikołaja to pomysł mieszkanki Marleny Czaplickiej, która na co dzień prowadzi Zakręcone Animacje dla dzieci.

 

Od samego rana w kierunku Dworu Świętego Mikołaja, który swoją siedzibę ma w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Przasnyszu, przy ul. Makowskiej 10, zmierzały grupki dzieci. Jako pierwsze do Dworu dotarły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Przasnyszu. To właśnie wraz z nimi mieliśmy okazję podejrzeć magiczną krainę oraz to co w niej się dzieje.

Na początek dzieci ubrane w charakterystyczne czerwone czapki wygodnie rozsiadły się na mikołajowych poduszkach, by posłuchać opowieści o codziennym życiu świętego Mikołaja. Ten jak się okazuje, nie odpoczywa całym rokiem, zbierając siły do pracy w grudniu, a pracuje każdego dnia. Opowieści towarzyszyły kolorowe zdjęcia.

 

Na młodych odwiedzających czekały bożonarodzeniowe warsztaty. Dzieci z Przedszkola nr 1 wykonały własnoręcznie bombki choinkowe. Do ich przygotowania użyły przezroczystych kul, waty, figurki Mikołaja, prezentów i innych gadżetów, a także brokatu.

Potem przyszedł czas na wysłanie listów do świętego. Ku zdziwieniu i uciesze dzieci niemal od razu po wrzuceniu listu, przychodziła odpowiedź od Mikołaja.

Głównym i najbardziej oczekiwanym przez dzieci punktem wydarzenia, było przybycie Świętego Mikołaja. Radości nie było końca. Zanim jednak to nastąpiło na najmłodszych czekały tańce, piosenki i animacje.

Dwór Świętego Mikołaja będzie otwarty do 23 grudnia. Wejścia indywidualne to koszt 59 zł, grupowe 55 zł za osobę.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments