Dwóch postulantów założyło pasjonistowski habit

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Przasnyszu w kaplicy zakonnej klasztoru pasjonistów dwóch postulantów założyło pasjonistowski habit.

 

W Święto Podwyższenia Krzyża, w czasie jutrzni kończącej zakonne rekolekcje w klasztorze Pasjonistów w Przasnyszu dwóch postulantów przyjęło habit, rozpoczynając okres kanonicznego nowicjatu.

Nowicjat stawia sobie za cel pomoc kandydatom w lepszym rozeznawaniu sensu powołania Pasjonistów, w doświadczeniu sposobu życia w Zgromadzeniu, w przyswojeniu sobie jego ducha i apostolskiego poświęcenia.

W czasie obrzędu nowo przyjęci bracia otrzymali na ramię krzyż, a na głowę koronę cierniową. To symbol i przypomnienie, że biorąc codzienny krzyż mają uczyć się od Jezusa i podążać za nim.

„Naszym młodym braciom życzymy wytrwałości na tej drodze przywołując słowa św. Pawła od Krzyża” – napisali Pasjoniści.

„Opatrzność Najwyższego naznaczyła od wieczności ten święty dzień, by zaliczyć was w szereg tego Małego Zgromadzenia Najświętszej Męki Jezusa Chrystusa, abyście żyjąc w nim w świętości życia polegającej na zachowywaniu naszych Świętych Reguł, które oparte są w całości na Świętej Ewangelii, otrzymali niewiędnący wieniec chwały” – przekazali  w mediach społecznościowych.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments