Dwóch kierowców z Makowa Maz. skazanych we Francji za przemyt imigranta….. w trumnie.

Francuski sąd uznał winę dwóch kierowców z Makowa Mazowieckiego, których oskarżono o przemyt uchodźcy. Mężczyźni skazani zostali na karę 14 miesięcy pozbawienia wolności. Jak informuje portal niezależna.pl mieli oni rzekomo przemycać imigranta w trumnie.

-Dwaj kierowcy wyruszyli w trasę po ciało zmarłej osoby. Firma zajmowała się bowiem sprowadzaniem zwłok zza granicy. Nie jest to proste, bowiem trzeba mieć odpowiednie uprawnienia i pozwolenia, by przewozić ciała zmarłych między krajami. Dlatego też tylko nieliczni mają takie usługi w swojej ofercie. Na północno-wschodnim Mazowszu to właśnie przedsiębiorstwo z Makowa Mazowieckiego jest wiodące na rynku, jeżeli chodzi o sprowadzanie ciał osób zmarłych za granicą do Polski. – informuje portal.

Mężczyźni zostali aresztowani. Najbardziej jednak zaskakuje fakt, co zrobiono z nimi później. Proces odbył się w ciągu trzech dni i skazano ich na 14 miesięcy więzienia za próbę przemytu uchodźcy. Nie dano wiary Polakom, że nie mieli pojęcia, iż ktoś mógłby dostać się do samochodu bez ich wiedzy.

– Sprawa znana jest konsulowi RP w Paryżu, który od dnia zatrzymania obywateli polskich udziela im stałej pomocy w ramach posiadanych kompetencji i możliwej do udzielenia pomocy konsularnej. Pozostaje on również w kontakcie ze służbą więzienną, z rodzinami zainteresowanych i ich pracodawcą oraz podejmuje niezbędne interwencje u władz francuskich. – informuje MSZ.


Źródło niezalezna.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
4 lat temu

Zacznijmy od tego ze uchodzcy za wszelka cene wejda na samochod aby przekroczyc granice. Nie wiadomo czyja była tu wina ale Pan pracodawca D…. odrazu zwolnil ich z pracy. Tak sie postepuje ze swoimi pracownikami wszystko dobrze to jest ok a jak jakis problem to won. Sie obkreca na pięcie i sie udaje ze nie widzi.

Znajoma
Znajoma
4 lat temu
Reply to  Arek

Ludzie ogarnijcie się w końcu tematu nie znacie A czytając resztę komentarzy to aż żal wszyscy faceci tacy cwaniacy niech jeden jedzie w taka trasę i zobaczymy czy będzie któryś taki figo fago jak kilku uchodźców z.nozami podejdzie albo coś w tym.stylu napewno będziecie srac w majtki z strachu

Do Arek
Do Arek
4 lat temu
Reply to  Arek

Słabo poinformowany jesteś panie Arku. Rodziny tych panów od razu dostali pomoc od firmy oraz zostali opłaceni adwokaci za granicą. Pozdro

Arleta
Arleta
4 lat temu

Czy ktoś ich zna ?

Znajoma
Znajoma
4 lat temu
Reply to  Arleta

Można zna może nie

Drenka
Drenka
4 lat temu
Reply to  Arleta

Wszyscy z Makowa

Nieznajomy
Nieznajomy
4 lat temu

Pracowalem w tej firmie nie ma takiej opcji żeby ktoś bez ich wiedzy tam wlazl

Znajoma
Znajoma
4 lat temu
Reply to  Nieznajomy

Właśnie że jest opcja widać za krótko pracowałeś albo Ciebie zwolnili bo sie nie nadawałes hahaha

Piotr
Piotr
4 lat temu
Reply to  Znajoma

Ta do zamkniętego samochodu

Znajoma
Znajoma
4 lat temu
Reply to  Piotr

Samochód nie był zamknięty bo drugi kierowca spał w samochodzie