Dwóch kierowców na podwójnym gazie. Jeden z nich miał na koncie aż trzy dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli ponad pół promila alkoholu. Jeden z nich na koncie miał aż trzy dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

 

W miniony wtorek, 3 października policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 45 – letniego mężczyznę, kierującego motorowerem marki Leike.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Godzinę później funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Ciechanowie na ul. Sońskiej zatrzymali kierowcę Alfy Romeo. Okazało się, że 34 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma również ponad pół promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Funkcjonariusze policji sprawdzając swoje bazy danych odkryli, że 34 – latek nie pierwszy raz wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu.

– Kierowca posiada aż trzy dożywotnie sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu – dodaje rzeczniczka.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

– Przypominamy, że od 1 października obowiązują surowsze kary dla kierowców, którzy prowadzą na tzw. podwójnym gazie. Osobom, które popełnią to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Natomiast kierowanie pojazdem wbrew aktywnemu zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rufus
Rufus
1 miesiąc temu

a kiedy milicja zajmie się przestępcami z układu? nie do ruszenia adwokatami, prokuratorami, sędziami i synalkami bogatych byznesmenów którzy zabijają na drogach a potem śmieją się Narodowi w twarz??? „A przy okazji. Wszyscy już chyba zapomnieli o znanym łódzkim adwokacie Pawle K. (tym od „Trumny na Kółkach”), który nadal łazi sobie na wolności, nawet nie przebywając w areszcie, a jedyne wyroki jakie otrzymał za zabicie autem prowadząc pod wpływem narkotyków (rzekomo śladowych ilości) 2 kobiet to 8,4 tys. zł i 28 tys. zł oraz zakaz sprawowania opieki nad aplikantami przez rok nałożone przez Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Łodzi, przy… Czytaj więcej »

Cop
Cop
1 miesiąc temu
Reply to  Rufus

Milicja to zbrojne ramię władzy, nie ruszy tych co ruszać nie wolno

fiodor
fiodor
1 miesiąc temu
Reply to  Rufus

teraz Paweł K. pokazuje się na marszach Donalda Tuska może musi odpracować łagodniejszy wyrok???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  fiodor

Po co łżesz?

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  fiodor

Doktryna Neumana.
Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k…a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał.
Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k…a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem

— powiedział Neumann.