Dwie młode kobiety przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym. Straciły prawo jazdy na 3 miesiące.

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa  jazda  dwóch młodych mieszkanek powiatu przasnyskiego. Kobiety w terenie zabudowanym jechały  z prędkością 105 i 114 km/h.

W poniedziałek około godziny 18:00 w Sierakowie  policjanci przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 23 letnią kobietę kierującą volkswagenem, która w terenie  zabudowanym jechała z prędkością 114 km/h.

Do kolejnego zatrzymania doszło następnego dnia około godziny 20:00 w Bartnikach. 25 letnia kobieta kierując fordem jechała z prędkością 105 km/h.   Za przekroczenie  dozwolonej prędkości  każda z kobiet została ukarana  mandatem karnym  w wysokości  500 zł, 10 punktami  karnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci o każdym takim przypadku informują właściwego  starostę, który wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności, oraz zobowiązuje kierowcę do zwrotu prawa jazdy, o ile dokument ten nie został wcześniej zatrzymany.

Autor:

E.Ś. KPP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments