Dwie inicjatywy z powiatu przasnyskiego docenione w konkursie „Mazowsze Lokalnie 2022”

Grupa nieformalna „Przyjaciele Karwacza” i Stowarzyszenie „Przyjaciele Małowidza otrzymały dotacje w konkursie „Mazowsze Lokalnie”.

 

W marcu ruszył nabór wniosków w konkursie „Mazowsze Lokalnie 2022”. W tym roku można było pozyskać mikrodotację w wysokości od 2000 do 6000 tysięcy złotych. Do udziału zostały zaproszone młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, które do 14 kwietnia składały swoje projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, mające zainicjować przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego w lokalnych społecznościach w ramach dwóch ścieżek – „inicjatywy oddolne” oraz „rozwój organizacji”.

 

Wnioski były oceniane przez ekspertów, którzy zwracali uwagę na cztery główne obszary, takie jak zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, formę projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

6 maja została ogłoszona lista wniosków, które dostały się do II etapu konkursu. Wśród nich znalazły się trzy inicjatywy z terenu powiatu przasnyskiego. Tym razem wnioskodawcy stawali przed komisją. Ostatecznie, w piątek, 3 czerwca została ogłoszona lista konkursowa. Wśród zwycięzców znalazły się dwie inicjatywy z powiatu przasnyskiego.

 

Konkurs „Mazowsze Lokalnie 2022” – Ścieżka Inicjatywy Oddolne:

  • Przyjaciele Karwacza – „Zintegrowany Karwacz – Otwórz swoje drzwi i poznaj sąsiada swego” – dotacja 3600 złotych

 

Konkurs „Mazowsze Lokalnie 2022” – Ścieżka Rozwój Organizacji:

  • Stowarzyszenie Przyjaciele Małowidza – „Szerzenie sportu poprzez grę w badmintona” – dotacja 6000 złotych

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizowaniu swoich projektów.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments