Dwa starsze małżeństwa straciły oszczędności. Łącznie 80 tys. złotych

Pomimo wielu ostrzeżeń, kolejni seniorzy z naszego regionu padli ofiarą oszustów. Stracili wszystkie swoje oszczędności. Byli przekonani, że współpracują z policjantami biura śledczego.

 

W ciągu jednego dnia, dwa starsze małżeństwa straciły wszystkie swoje oszczędności. Choć słyszeli o metodzie oszustwa „na policjanta”, to oddali przestępcom swoje pieniądze.

Do obu zdarzeń doszło w piątek, po południu (26.01.). Oszuści dzwonili na numery stacjonarne. Za pierwszym razem podawali się za pracownika poczty, informując o przesyłce z zakładu ubezpieczeń, którą dostarczy listonosz. Za drugim razem podawali się za policjanta biura śledczego.

– Takie połączenie odebrał 77-letni mławianin i jego żona. Oszust, podający się za policjanta oświadczył, że pieniądze małżeństwa, znajdujące się na koncie w banku, są zagrożone. W banku jest bowiem skorumpowany pracownik, współpracujący z oszustami. Senior zlikwidował lokatę i wypłacił pieniądze z konta. Starsze małżeństwo przekazało ponad 60 tysięcy zł nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do ich domu. W trakcie oszustwa, przestępcy byli w stałym kontakcie telefonicznym z seniorami. Nakazywali im działać szybko i trzymać w tajemnicy cel wypłaty pieniędzy z konta. Po przekazaniu pieniędzy, małżeństwo czekało na dalsze instrukcje. Oszuści już nie zadzwonili. Seniorzy zorientowali się, że oddali pieniądze przestępcom – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z KPP Mława.

Tego samego dnia, podobną rozmowę z oszustami prowadziła 77-letnia mławianka.

– Usłyszała, że może zostać okradziona przez złodzieja, podającego się za listonosza. Przestępca może użyć gazu. Oszust wyjaśnił, że trwa policyjna akcja, której celem jest zatrzymanie złodzieja. Polecił przekazać przechowywane w domu pieniądze policjantowi „po cywilnemu”. Banknoty zostaną sfotografowane i oddane seniorce. Starsza kobieta przekazała 20 tysięcy zł nieznanemu mężczyźnie. Po pewnym czasie zorientowała, że została okradziona przez oszustów – relacjonuje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments