Dwa pociski artyleryjskie znaleziono w Bartnikach

Podczas prac porządkowych znaleziono dwa pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II Wojny Światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się do niego osób postronnych oraz powiadomili saperów, którzy wywieźli niewybuchy na poligon.

 

1 sierpnia kilka minut po godzinie 08.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku w Bartnikach, gmina Przasnysz.

– 39-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego podczas wykonywania prac porządkowych w rowie ujawnił dwa niewybuchy. Mężczyzna od razu zaprzestał wykonywanych prac i poinformował Policję. Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że są to dwa pociski artyleryjskie pochodzące z czasów II Wojny Światowej – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pociski artyleryjskie na poligon.

 

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W przypadku znalezienia niewybuchu, czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce przed dostępem dla osób postronnych.

Telefon do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: 47 70 482 00

Informując Policję należy:

  • precyzyjnie określić miejsce odnalezienia
  • określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość
  • podać telefon /adres kontaktowy/ do osoby informującej o znalezisku

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments