Dwa nowe kierunki już wkrótce w przasnyskim „Medyku”.

Wojewódzka Rada Rynku Pracy w Warszawie pozytywnie zaopiniowała wczoraj wspólny wniosek dyrekcji Szkoły i Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie w sprawie utworzenia dwóch dodatkowych kierunków kształcenia w Medycznej Szkole Policealnej w Przasnyszu.

 

Już w przyszłym roku w ofercie szkoły pojawią się dwa nowe kierunki: technik elektroradiolog oraz technik elektroniki i informatyki medycznej. Kształcenie wspomogą naukowcy z Politechniki Warszawskiej oraz laboratoria politechniczne.

– Kierunki zostaną uruchomione od 1 września 2021 r. w porozumieniu z dyrekcją SP ZZOZ Przasnysz oraz innych szpitali, jednostek medycznych i firm medycznych zgłaszających zapotrzebowanie na pracowników z tych dziedzin. Obecne usprzętowienie i oprogramowanie aparatury medycznej wymaga obsługi ze strony szerokiego personelu technicznego i informatycznego – informuje dyrektor Zenon Szczepankowski.

Dodatkowym bonusem dla słuchaczy nowych kierunków, jak też kierunku technik farmaceutyczny, który rozpocznie naukę od 1 lutego 2021 r. (nabór właśnie trwa), będą dodatkowe lekcje z przedmiotów ogólnych (matematyka, fizyka, chemia, biologia, język angielski).

– Lekcje dodatkowe, podobnie jak całość kształcenia, będą bezpłatne. Dzięki temu słuchacze później z łatwością dostaną się na najbardziej oblegane kierunki medyczne i techniczne na wyższych uczelniach bez kosztownych korepetycji – dodaje Dyrektor.

Na północnym Mazowszu nie istnieje inna szkoła kształcąca w tych specjalnościach. Ponadto szkoła oferuje bezpłatny internat dla osób zamiejscowych z pokojami w standardzie hotelowym.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sępisław
Sępisław
3 lat temu

Mam wrażenie, że rozwijanie działalności o kolejne ,,biedakierunki” powoduje tylko tyle, że młodzież nie chce poszukać dobrej uczelni i dobrego kierunku poza miejscem zamieszkania, no i bezrobocie rośnie

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lat temu

Niestety, ale zapotrzebowanie na techników elektroradiologów jest znikome, miejsc pracy jest mało. Obecnie są studia na kierunku elektoradiologia, więc każdy kto chce ukończyć taki kierunek na poziomie uczelni wyższej idzie do większego miasta 🙂 niestety jest to zawód mało opłacalny 🙂