Dwa martwe łosie znalezione w odległości ok. 10 km od siebie. Ktoś urządził sobie w lesie safari?

W odstępie zaledwie kilku dni i w odległości zaledwie kilku kilometrów, znaleziono dwa martwe łosie. Zwierzęta, które w Polsce są objęte ochroną gatunkową, miały widoczne rany postrzałowe.

 

Dwa martwe łosie znalezione zostały na terenie gminie Rzewnie. Wstępne ustalenia wskazują, że zwierzęta nie padły z przyczyn naturalnych. Świadczą o tym przede wszystkim widoczne rany postrzałowe. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Na ciała martwych zwierząt natrafili mieszkańcy. Sprawę zgłosili na policję. Łosie znajdowały się w leżących nieopodal siebie miejscowościach Małki i Drozdowo. Jedno ze zwierząt znalezione zostało na polu, drugie w lesie.

– Wstępne ustalenia wskazują, że zwierzęta nie padły z przyczyn naturalnych. Prawdopodobnie przyczyną ich śmierci była widoczna rana postrzałowa – mówi nam podkom. Monika Winnik, rzeczniczka makowskiej komendy policji.

– Na miejscu odnalezienia zwierząt policjanci zabezpieczyli ślady, które posłużą do określenia przyczyn i okoliczności w jakich zginęły łosie. Czynności w sprawie prowadzone są w kierunku kłusownictwa – dodaje. Na miejscu obecny był również lekarz weterynarii.

Łosie w Polsce są objęte ochroną gatunkową, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. Zabijanie tej zwierzyny jest całkowicie zabronione i może być karane zgodnie z przepisami prawa. Za to przestępstwo zgodnie z prawem łowieckim przewidywana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
11 dni temu

Znów Kazik z Oborczysk?

alicja
alicja
10 dni temu

Kiedy się skończy to skur………..wo. Co za ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu

Będzie się tłumaczył że z dzikiem pomylił…

mixus
mixus
10 dni temu

Maksymalny wymiar kary, bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie.

Hammurabi
Hammurabi
10 dni temu

§ 22 Jeśli obywatel zabił łosia i został złapany, obywatel ten zostanie zabity.

Alina
Alina
10 dni temu

Morderca boi się na ludziach to wyżywa się na zwierzętach