Duczymin. Odpust i potańcówka pod chmurką [FOTO]

W niedzielę, 15 sierpnia 2021 roku w Duczyminie odbył się odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem, potańcówka pod chmurką z zespołem Everest.

 

Na odpust przybyli pielgrzymi z Krzynowłogi Małej oraz z Janowa. Na początku eucharystii wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Marek Pszczółkowski. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Mariusz Roman – wikariusz Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. O oprawę muzyczną zadbała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chorzel.

Tradycyjnie już poświęcono wieńce dożynkowe oraz kwiaty i zioła. Odbyła się też uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 

Wieczorem z kolei, w Duczyminie odbyła się potańcówka pod chmurką. Do tańca przygrywał zespół Everest.

– Wiejska impreza na rżysku, za sceną kukurydza – prawdziwa sielanka, która ściągnęła wiele, wiele, wiele osób. Otrzymaliśmy wiele ciepłych i budujących słów – podsumował imprezę sołtys Duczymina i radny Rady Miejskiej w Chorzelach, Mateusz Piórkowski.

W organizacji imprezy pomogli: Robert Loch, który użyczył parkiet, Sławomir Maksiński – wypożyczył naczepę, która posłużyła za scenę, Everest Pruskołęka zapewnił świetną zabawę przez całą imprezę, Michał Wiśnicki, kupił kiełbaski i pieczywo na ognisko, Moto-Miłośnicy.pl , a w szczególności Piotr i Bożena Łada, współorganizatorzy, którzy wsparli imprezę również finansowo.

Impreza została zorganizowana przez Mateusza Piórkowskiego, który przeznaczył na wydarzenie również swoją dietę radnego.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments