Drużynowy Turniej Wiedzy o Chorzelach za nami…

Jak długa jest rzeka Orzyc? Jak dawniej nazywała się ul. Ruda w Chorzelach? Gdzie na terenie gminy Chorzele znajduje się jedyny kościół drewniany? Czyje imię nosi Przedszkole Samorządowe w Chorzelach? Czy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach ma swój profil na facebooku?

Na te i podobne pytania w czwartek 24 sierpnia odpowiedzi udzielali uczestnicy Drużynowego Turnieju Wiedzy o Chorzelach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, który został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Chorzelach i odbył się na Miejskim Placu Zabaw przy kościele.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 trzy-osobowych drużyn reprezentujących następujące jednostki: Drużyna Przedszkola Samorządowego w Chorzelach (Agnieszka Grabowska, Małgorzata Andruszkiewicz, Dorota Tyjewska), Drużyna Zespołu Szkół w Duczyminie (Beata Sałkowska-Olber, Agnieszka Rejs-Smolińska, Anna Pyszna), Drużyna Szkoły Podstawowej im. Marsz. J. Piłsudskiego w Chorzelach (Bożena Czaplicka, Agata Gadomska, Elżbieta Lorenc), Drużyna Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi (Adam Kopczyński, Grażyna Tymińska, Wiesława Waśniewska) Drużyna Młodzików z Chorzel (Miłosz Milewski, Kamil Koziatek, ostatecznie zmiana na Zuzanna Paras, Tomasz Folga), Drużyna Klubu Seniora w Chorzelach (Ewa Zakrzewska, Wojciech Krajewski, Marianna Wróblewska), Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Chorzel (Kamil Chabiński, Aleksandra Wiśnicka, Michał Wiśnicki).

Drużyny rywalizowały ze sobą w trzech etapach – I etap pytania za 1 pkt, II etap pytania za 2 pkt i III etap pytania za 3 pkt. W każdym etapie drużyny odpowiadały na 5 pytań zadawanych seriami. Pytania konkursowe dotyczyły ogólnej wiedzy o mieście i gminie Chorzele, a w szczególności: charakterystyki, ciekawych miejsc i zabytków miasta i gminy, najważniejszych wydarzeń z historii i słynnych postaci czy geografii miasta i gminy Chorzele.

Po wyrównanej rywalizacji i dogrywce o III miejsce, którą stoczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi, Przedszkola Samorządowego w Chorzelach oraz Młodzieży, ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I MIEJSCE Drużyna Towarzystwa Przyjaciół Chorzel

II MIEJSCE Drużyna Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach

III MIEJSCE Drużyna Młodzików z Chorzel Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Nagrody laureatom wręczyły wspólnie Pani Jolanta Drejka Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chorzelach oraz Pani Beata Szczepankowska Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom, pani Burmistrz oraz publiczności i zapraszamy za rok!!!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments