Drużynowe Mistrzostwo Polski dla zawodników LKS Grom Przasnysz. Klarowski ze złotem, Mędrzycki srebrem, Górecka brązowa

W dniach 9 – 11.12.2022r. w Puławach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym kobiet i mężczyzn, juniorów, seniorów (open) oraz mastersów. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszły roku w Danii. LKS „Grom” Przasnysz reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka. Przasnyszanie w kategorii juniorów do lat 18 zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski.

 

Julia Górecka wśród juniorek do lat 18 w kategorii wagowej do 69kg zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

–  Julia jest silną zawodniczką, której przysiad ze sztangą wynosi 110kg, a martwy ciąg 120kg. Zawodniczka z treningu na trening robi duże postępy, jest pracowita i systematyczna oraz solidnie pracuje – mówi nam trener Cezary Pykała.

Krystian Klarowski wśród juniorów do lat 18 do 105kg, po ciężkiej rywalizacji w swojej kategorii, zdobył Mistrzostwo Polski.

 

– Krystian od ostatniego startu zrobił znaczące postępy. We wrześniu brał udział w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie, gdzie zdobył brązowy medal. Krystian to solidny silny i zdyscyplinowany zawodnik. Jeszcze o nim usłyszymy – dodaje trener.

W  kategorii juniorów do lat 18 do 66kg Wicemistrzostwo Polski wywalczył natomiast Marek Mędrzycki, ulegając jedynie brązowemu medaliście Mistrzostw Europy – Maksymowi Pryskliak.

– Marek to członek kadry narodowej. Wypełnił limit na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Danii. Jego wynik to: martwy ciąg 195kg i ławka 92.5kg. Wierzę w to, że Marek w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy powalczy. To dobry i sumienny zawodnik. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Mistrz Polski – podsumowuje występ trener Cezary Pykała.

 

Podziękowania: dla Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, Wiceburmistrza Pana Łukasza Machałowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Wicestarosty Waldemara Trochimiuk, Pani Burmistrz gminy i miasta Chorzele Beaty Szczepankowskiej, Wójta gminy Czernice Borowe Wojciecha Brzezińskiego, Sekretarza miasta Przasnysz Jarosława Szmulskiego, Pana prezesa MZGKiM Marcina Jakubowskiego, Bartosza Szczotka, Pana Józefa Wiśniewskiego, Pana Zbigniewa Sztuc, Pana Krzysztofa Głodkowskiego, Marcina Szczepkowskiego, Jakuba Bońkowskiego, Pawła Kaczorek , Bartłomieja Siedleckiego, Dariusza Donefner, Pawła Rosa.

 

 

red

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

Czy wielkim sukcesem można uznać dwa ostatnie miejsca (w kat.6kg startowały trzy zawodniczki a w kat.66kg dwóch zawodków), a mistrzostwo Polski można zdobyć być lepszym tylko od jednego zawodnika?. Czy zna ktoś inną dyscyplinę w której udział już gwarantuje medal mistrzostw Polski?

Edward
Edward
1 rok temu
Reply to  Mario

Końcówka roku, niedawno były mistrzostwa europy, dlatego słabsza frekwencja. Wszyscy szykują się na przyszły rok

Rzeźnik
Rzeźnik
1 rok temu
Reply to  Mario

Chłopie mistrzostwa Polski to tylko formalność. Liczy się wynik po co komu 100 zawodników co zrobi marne 300 kg a tych dwóch zrobi 400+. Bez sensu marnować sobie czas jeżeli nie robi się konkretnego wyniku. Poczekaj do zawodów międzynarodowych i wtedy komentuj a jak chcesz wyjasnic sprawę i dowiedzieć się o co chodzi to zapraszam na OSiR na siłownię.

Koks
Koks
1 rok temu
Reply to  Rzeźnik

Z ciekawości spojrzałem na komunikat z zawodów i zobaczyłem trochę inny obraz niż ten radosny w artykule. W 66kg startowało dwóch zawodników i z P-sza zajmuje drugie miejsce z wynikiem 407kg, a zwycięzca uzyskuje 477kg, Różnica to tylko, czy aż 70 kg, Podobna przepaść w juniorkach,50kg. O potędze tej dyscypliny świadczy kolejny fakt, że tylko jeden klub w Polsce był w stanie wystawić aż dwóch zawodników czyli mogł być sklasyfikowany jako drużyna i wywalczyć drużynowe Mistrzostwo Polski. Ale to też sukces którym trener się szczyci. Zapraszam na ciechanowską

norbert
norbert
1 rok temu
Reply to  Koks

To prawda że wynik różni się aż o 70kg, ale warto wspomnieć że Mędrzycki jest siedemnastolatkiem i udało mu się zająć 4 miejsce w kategorii open do lat 18. Gdzie w kategorii open do lat 18 startowało 11 zawodników

Mario
Mario
1 rok temu

To związek tego nie wiedział i w takim terminie zorganizował imprezę rangi mistrzostw Polski?. W 6 kat. wagowych czyli do zdobycia 18 medali a 10 zawodników startujących. Drużynowe MP było pewne już przed rozpoczęciem, bo tylko z Przasnysza było zgłoszonych dwóch zawodników a do punktacji drużynowej liczy się suma punktów zdobytych przez zawodników. Jakoś radości po twarzach zawodników nie widać ale sukces został już odtrąbiony i teraz czas na fotki z… i nagrody za wielki sukces.

Eprezes
Eprezes
1 rok temu
Reply to  Mario

Zdarza się często, że pod koniec roku zawody są słabiej obsadzone. Po serii startów w kraju i zagranicą większość zawodników ma dość przygotowań i najzwyczajniej odpuszcza. Przyjeżdżają tylko ci którzy muszą wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw Europy. I tak też było tym razem. Czy trójbój jest niszowy? Tak jest. Bo to naprawdę ciężki trening. Kto próbował to wie, że lepiej poćwiczyć tzw. kulturystykę. Frekwencja na zawodach wynika też z innej beczki. Badania antydopingowe, których duża część pakerów boi się jak ognia. Nie chcę się wdawać w słowne wojny odnośnie przedstawionych analiz, bo nie ma to sensu, ale odbieranie sukcesu… Czytaj więcej »