Drużyna z Chorzel zwyciężyła w eliminacjach rejonowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zakończyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna z powiatu przasnyskiego zwyciężyła i będzie reprezentowała okręg ostrołęcki w eliminacjach wojewódzkich.

 

28 kwietnia odbyły się eliminacje rejonowe do 44. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyły w nim najlepsze drużyny uczniów z okręgów ostrołęckiego i ciechanowskiego (czyli powiatów: przasnyskiego, makowskiego, ciechanowskiego, mławskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, płońskiego, ostrowskiego, pułtuskiego i żuromińskiego). Grupy rywalizowały między sobą o tytuł najlepszych drużyn na szczeblu rejonowym, a następnie będą reprezentować swoje okręgi na etapie wojewódzkim.

Turniej otworzył starosta Krzysztof Bieńkowski. Obecni byli także: Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu inspektor Tomasz Łysiak oraz gospodarz rozgrywek –  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu i jednocześnie Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Grzegorz Grabowski. Sędzią głównym turnieju był Prezes AMK Rzemieślnik Andrzej Miecznikowski, który wraz z członkami AMK i pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oceniali zmagania uczestników poszczególnych konkurencji. Zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy prowadził i oceniał Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Daniel Grędziński.

 

W turnieju udział wzięły reprezentacje powiatów: przasnyskiego, ostrołęckiego, makowskiego, wyszkowskiego, ostrowskiego, ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, żuromińskiego.

Podczas turnieju dwie grupy uczniów (starsza i młodsza) napisały test z przepisów ruchu drogowego i wykonały jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód. Następnie odbyło się zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W rejonowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zwyciężyły:

  • w grupie I z okręgu ciechanowskiego – SP w Winnicy
  • w grupie I z okręgu ostrołęckiego – SP w Olszance

oraz

  • w grupie II z okręgu ciechanowskiego – SP nr 3 w Ciechanowie
  • w grupie II z okręgu ostrołęckiego – SP Nr 2 w Chorzelach.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments