Drużyna przasnyskiego SOSW na Igrzyskach Sportowych Boccia w Mławie

Drużyna z przasnyskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczestniczyła w I Igrzyskach Sportowych Boccia. Zawodnicy mieli okazję wziąć udział w zawodowym treningu wraz zawodnikami klubu UKS Tytan Giżycko.

 

W dniach od 21 do 22 kwietnia w mławskiej hali sportowej odbywały się I Igrzyska Sportowe Boccia. Udział w nich, razem z innymi 15 drużynami, wzięła reprezentacja zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu.

– Boccia to dyscyplina paraolimpijska. Gra polega na umieszczeniu jak największej liczby kul jednego koloru w sąsiedztwie białej kuli, wyrzucanej przez zawodnika rozpoczynającego grę. Boccia łamie wszelkie bariery, może grać w nią każdy – wyjaśnia ośrodek.

 

Zawodnicy z Przasnysza mieli okazję obejrzeć pokazowy mecz zawodników z klubu UKS Tytan Giżycko i odbyć profesjonalny trening.

– Nie zabrakło również zabaw z animatorami, grilla i słodkiego poczęstunku. Jak zapowiadają organizatorzy, to były pierwsze, ale nie ostatnie igrzyska Boccia – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments