Drużyna „Borowiaków” z Czernic Borowych piąta na XIV Mistrzostwach Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Drużyna z placówki „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych zajęła 5. miejsce podczas XIV Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Sportowe rozgrywki odbyły się w minioną sobotę na warszawskim Bemowie.

 

29 kwietnia na warszawskim Bemowie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Udział w nich wzięli młodzi podopieczni Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych.

„Borowiaki” pokazali swoje umiejętności, ale także świetnie się bawili i rozwijali pasję piłkarską. Spotkania w fazie grupowej oraz pucharowej obserwowali członkowie sztabu szkoleniowego polskiej kadry, aby móc wyłonić skład na sierpniowe mistrzostwa świata.

36 zespołów biorących udział w mistrzostwach kraju podzielono na osiem grup, w których każda z drużyn rozegrała cztery piętnastominutowe mecze.

 

Mimo, że czerniccy zawodnicy bardzo się starali i wkładali serce w każdy mecz, to zajęli piąte miejsce.

– Przykre, ale i tak jesteśmy dumni z naszej drużyny, która szła jak burza wygrywając po kolei mecze. Brawo dla was chłopcy. Piąte miejsce na 34. drużyny z Polski to niezły wynik – komentuje placówka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments