Druhowie OSP zakończyli szkolenie dla strażaków ratowników

W niedzielę, 4 czerwca w przasnyskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zakończyło się szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego.

 

– Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych przewidzianych dla ochotniczych straży pożarnych. Uprawnienia jakie otrzymali to miedzy innymi prowadzenie podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej, prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi, wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych – informuje kpt. Piotr Kuligowski, rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

 

Wszyscy kursanci ukończyli z wynikiem pozytywnym test w komorze dymowej. 4 czerwca do egzaminu końcowego przystąpiło aż 38 druhów, w tym 4 kobiety.

– Wszyscy ukończyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym. Nowo upieczonym strażakom życzymy wszystkiego najlepszego oraz tylu powrotów co wyjazdów do akcji – dodaje rzecznik.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 miesięcy temu

Dziękuje za szkolenie bo byłem jego uczestnikiem. Było ciężko, ale się udało. Najgorszy był egzamin bo jeden z wykładowców był bardzo wymagający. Ci co byli na pewno wiedzo o kogo chodzi 🙂