Druhowie OSP Nowa Wieś ambasadorami gry „Próba Ognia” Fundacji Orlen

Druhowie z jednostki OSP Nowa Wieś zostali ambasadorami gry „Próba Ognia” przygotowanej przez Fundację ORLEN.

 

W weekend 27-28 sierpnia dwóch druhów, Adrian Burnos i Andrzej Węglicki z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi wzięło udział w szkoleniu ambasadorów gry planszowej „Próba Ognia” przygotowanej przez Fundację ORLEN. Projekt skierowany jest do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej, które wykazują się największym zaangażowaniem w edukację młodzieży. W czasie gry drużyny wcielają się w strażaków i ratują miejscowość przed żywiołami.

 

– Podczas rozgrywki, uczestnicy podzielą się na dwie drużyny. Pierwsza wcieli się w rolę strażaków, których zadaniem jest uratowanie przedstawionej w grze miejscowości przed niszczycielskimi skutkami żywiołów. Wymaga to od graczy znajomości zasad pożarniczych, współpracy oraz podejmowania dobrych decyzji pod presją czasu. Wyzwanie nie będzie łatwe, jako że żywiołem, z którym zmierzą się strażacy pokieruje druga drużyna. Dostanie ona szeroki wachlarz zagrywek, którymi postara się zaskoczyć przeciwników i doprowadzić do ich porażki – informuje Fundacja ORLEN.

Twórcy gry przygotowali trzy unikalne scenariusze rozgrywki. W pierwszej historii, będącej wprowadzeniem do gry, uczestnicy zmierzą się z silnymi wiatrami. Doprowadzą one do uszkodzenia elektrowni słonecznej zlokalizowanej na terenie miejscowości. Jest to jednak tylko zapowiedź dalszych wyzwań, które czekają na graczy w ramach dwóch kolejnych scenariuszy – walki z pożarem niszczącym miejscowość oraz przeciwdziałaniem skutkom powodzi, po przerwaniu zapory na okolicznej rzece – czytamy.

 

Jednostka OSP Nowa Wieś jako jedna z niewielu w województwie mazowieckim, została ambasadorem gry. – Mamy możliwość rozdysponowania 5 gier oraz przeprowadzenia przez naszych druhów instruktarzu rozgrywki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych – dodaje OSP.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments