Drugie potwierdzone zakażenie koronawirusem w powiecie przasnyskim to młody mężczyzna.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przasnyszu powiadomiła nas o kolejnym przypadku zakażenia COVID-19. Dotyczy on przedstawiciela służb mundurowych, przebywającego na naszym terenie w kwarantannie. Pacjent trafi do izolatorium.

 

Na terenie naszego powiatu wydzielono specjalne miejsca, w których w kwarantannie przebywają osoby spoza granic naszego powiatu. Jednym z takich miejsc są pomieszczenia na terenie przasnyskiej jednostki wojskowej, gdzie w ostatnich dniach przebywało pięciu pracowników służb mundurowych, skierowanych na kwarantannę przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W trakcie ich pobytu zostały wykonane niezbędne badania i testy. U jednego z nich wynik okazał się pozytywny. To młody mężczyzna, jego stan oceniany jest jako dobry. Bardzo ważne jest to, że nie miał kontaktu z żadnym mieszkańcem powiatu przasnyskiego, więc nie ma obaw o rozprzestrzenienie się wirusa.

 

Chcieliśmy wiedzieć, dlaczego zakażony został ujęty w naszych powiatowych statystykach, skoro pochodzi spoza naszego terenu?

 

Jak poinformowała nas Maria Śliwińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Przasnyszu, takie są wytyczne Inspekcji Sanitarnej MSWiA. Dodała, że obecnie dla pacjenta jest przygotowywany transport do specjalnego izolatorium. Czterech pozostałych mężczyzn, z uwagi na wyniki ujemny testu, już opuściło miejsce kwarantanny. Jak dodaje, funkcjonariusze służb mundurowych przebywający na kwarantannie w naszym powiecie także nie mieli ze sobą kontaktu osobistego.


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
1 rok temu

To co! Cała jednostka powinna zostać w koszarach na kwarantannie!!!

Barubar
Barubar
1 rok temu

no i co w związku z tym newsem?? musi być oczywiście na głównej, a jakże. a jak w zeszłym roku zmarło na raka w Polsce 150.000 (sto pięćdziesiąt TYSIĘCY) ludzi (zmarło a nie wykryto!) to też pisała prasa o tym i siała histerię? nie…. jeden zarażony, pzrejdzie bez objawowo ale sensacja jest….

Barubar
Barubar
1 rok temu

Holenderscy urzędnicy wycofali z obrotu 600 000 maseczek, która niedawno przyleciały z Chin. Powodem jest ich niska jakość. Niska jakość maseczek z Chin Informację potwierdził minister zdrowia Holandii, który stwierdził, że nie spełniają one odpowiednich standardów jakościowych. Przedstawiciel rządu potwierdził także, że połowa przesyłki 1,3 miliona maseczek została już rozdana lekarzom i pielęgniarkom leczącym najbardziej krytycznych pacjentów z Covid-19. Informacja zszokowała personel medyczny w tym kraju. Według holenderskiego Ministerstwa Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu maski nie pasowały dobrze, a filtry nie działały prawidłowo. „Z powodu niedoborów znaleźliśmy się w sytuacji, w której jedyny dostępny sprzęt ochronny nie spełnia najwyższych standardów.… Czytaj więcej »