Drugi przetarg na budowę ścieżki turystycznej nad Węgierką i modernizację boiska „Wembley” unieważniony

5 września w Urzędzie Miejskim w Przasnyszu otwarto oferty na budowę ścieżki turystycznej nad Węgierką i modernizację boiska „Wembley”. Złożone oferty znacznie przekroczyły kwotę.

 

Do Urzędu Miasta w Przasnyszu wpłynęły oferty czterech firm. Na część pierwszą zadania pn. „Budowa ścieżki turystycznej w Parku Miejskim z mostem przy rzece Węgierce wraz z infrastrukturą towarzyszącą” samorząd miał przeznaczyć 3 mln 600 tys. zł. W przetargu ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe „WALDI” z Przasnysza. Kwota jaką zaproponowała firma to 3 534 962,83 zł.

Na drugą część z kolei – „Utworzenie strefy wypoczynku przy ul. Orlika dla najmłodszych i starszych dzieci oraz seniorów” zaplanowana kwota wyniosła 1 900 000,00 zł.

W tym przypadku ofertę złożyły trzy przedsiębiorstwa:

  • SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna – złożona oferta opiewa na 4 783 470,00 zł
  • SPEED invest Sp. z o.o. z Wołomina – 3 997 500,00 zł
  • REMBUD Sp. z o.o. z Przasnysza – 5 070 748,80 zł

„Zamawiający informuje, że cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W świetle powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych” – informuje Urząd Miasta.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
15 dni temu

„Początkowo planowano realizację inwestycji, składającej się z trzech zadań. Prócz rewitalizacji wyspy i „Wembley”, miało się również zmienić oblicze dawnego basenu na Zawodziu. Niestety – nic z tego, ponieważ w obu ogłoszonych w ubiegłym roku przetargach nie było chętnych wykonawców. Tak upłynął termin, którego przekroczenie spowodowało, że dalszych postępowań nie można było ogłaszać.  Zmniejszono zakres i wysokość dofinansowaniaWładze miasta nie dały za wygraną i ratunku szukały u samego premiera, dzięki czemu udało się wykorzystać zmianę zasad programu Polski Ład i złożyć wniosek o przyznanie środków ze zmniejszonym zakresem inwestycji. Jednocześnie spadła niestety kwota dofinansowania, którą zmniejszono z 5,3 do 4,9… Czytaj więcej »

Jamal
Jamal
15 dni temu

Brawo, tymczasem u naszych sąsiadów w Makowie mazowieckim wybudowano ciągi pieszo rowerowe wzdłuż zbiornika na rzece Orzyc, rozbudowano ul. Rzemiosła , trwają pracę nad budową małej obwodnicy z udziałem Marszałka Struzika.

Gosia
Gosia
14 dni temu
Reply to  Jamal

I na tym koniec. To na cztery lata i tak wiele. Przy Przasnyszu to i tak do tyłu

Stan
Stan
15 dni temu

Nie chcę mi gadać na ten temat co za mało?czy za dużo???jak za dużo to podnieść dupy z krzeseł i zap….AC samemu

Piotr
Piotr
15 dni temu

Co za niekompetencja władz miasta. Przecież jeśli do października nie wyłonią wykonawcy to stracą 5 MLN ZŁOTYCH. Jesteśmy qz tak bogatym miastem by móc zrezygnować z takich pieniędzy?

podejrzliwy
podejrzliwy
14 dni temu

ten sam rembut , ktory kompozyt na deche zamienil na basenie ?
i wad nie chce usunac bo mu drzewo (deski po kilku miesiacach warunki pogodowe uszkodzily ?
uscislijcie prosze

Janusz
Janusz
14 dni temu

W obecnej sytuacji to wszystko nie ma sensu. Wybudowanie ścieżki która za chwilę zostanie zdewastowana i lub zaśmiecona w stopniu zniechęcającym do użytkowania ? Ile policja wystawiła mandatów za zaśmiecanie miasta ? Jeśli ktoś gdziekolwiek bywa w okolicy rzeki to widzi że jest to wielkie śmieciowisko. Nie pomogą akcje charytatywne sprzątanie nawet codzienne dopóki nie zmieni się zachowania użytkowników – wyborców. Nawet codziennie sprzątany rynek nie wytrzymuje już. Jeśli władza sobie nie radzi z takimi problemami proponuję wnieść o zmianę nazwy miasta na ,,Śmieciowisko,, lub podać się do dymisji może następna władza będzie potrafiła zadziałać na dosyć trywialny problem. Natomiast… Czytaj więcej »