Drugi etap przasnyskiego ZiMNaRa za nami.

Drugi etap przasnyskiego ZiMNaRa rozegrano 12 stycznia w baśniowej zimowej atmosferze. Pogoda była wprost wymarzona do spędzania czasu na zewnątrz.

Bardzo słaby, choć zimny wiatr, kilka stopni mrozu, słońce na błękitnym niebie i piękna warstwa białego puchu pokrywająca wszystko aż po horyzont. Co prawda w wielu przypadkach urok aury nie przełożył się w na poprawę wyników, ale wszyscy byli w doskonałych nastrojach.

Warstwa śniegu na trasie skutecznie spowalniała biegaczy, którzy musieli walczyć o utrzymanie równowagi na śliskiej nawierzchni. Niektórzy z premedytacją biegli wolniej by dłużej cieszyć się pięknym widokiem.

Na starcie drugiego etapu stanęło 55 zawodników. Do stawki wrócił już Michał Makowski z Mazovia ProActiv, który poprzednio doznał kontuzji. Wśród zawodników którzy poprawili swój ostatni wynik znalazł się Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski. Tym razem wyjściowe pantofle zostały w domu a na trasę wyruszył uzbrojony w strój sportowy i w towarzystwie jednego ze swoich synów. Dobre przygotowanie i wsparcie zaowocowało poprawą wyniku o ponad minutę. Rewelacyjny występ zanotował również czternastoletni  Damian Urbaniak z Jednorożec robi co może.

Damian rywalizuje na pełnym dystansie 7 km i robi niezłe zamieszanie w czołówce stawki. W drugim etapie Damian zajął 5. miejsce dosłownie depcząc po piętach profesjonalnym zawodnikom.

Mimo mrozu atmosfera zawodów była niezwykle gorąca. Dwie zawodniczki z Jednorożec robi co może, Anna Mikołajewska i Aneta Saluszewska, trasę pokonywały w koszulkach z krótkim rękawem a po drodze nacierały się śniegiem. Sam widok wzbudzał podziw wśród pozostałych uczestników ale niewielu odważyło się pójść ich ich ślady. Pozostali szukali innych metod utrzymania ciepłoty ciała i tu z pomocą przychodziła tradycyjna gorąca herbatka z kropelką rumu. Ta metoda okazywała się skuteczna głównie wśród męskiej części zawodników.

Na trasie drugiego etapu ZiMNaRa można było znaleźć również wolontariuszki WOŚP, które po drodze prowadziły zbiórkę na rzecz 27 finału akcji. Uczestnicy, którzy nie zdołali ich dogonić mieli szansę wspomóc akcję na mecie.

Lista startowa zawodów pozostaje nadal otwarta. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach. Kolejny etap już w sobotę 19.01.2019 r. punktualnie o 10.00.

Zwycięzcy etapu:

Mężczyźni:

Lp. Nazwisko Imię klub rok II ETAP
1 JAROSZEWSKI CEZARY KS Maków Biega 2000 28:27
2 MAKOWSKI MICHAŁ Mazovia ProActiv , 2.ORel Przasnysz 1986 30:38
3 ŚLUSARSKI KAMIL 2. ORel 1988 30:59

 

Kobiety:

Lp. Nazwisko Imię klub rok II ETAP
1 NAPIÓRKOWSKA KATARZYNA KS Maków Biega 2004 34:08
2 KOZŁOWSKA MARTA Sierakowo 1994 44:23
3 MIKOŁAJEWSKA ANNA Jednorożec robi co może 1963 45:09

 

Młodzież (na dystansie 3,5 km)

Lp. Nazwisko Imię klub rok
1 PIETRZAK PATRYK Jednorożec robi co może 2005 18:28
2 BORCZAK PRZEMYSŁAW Jednorożec robi co może 2005 19:32
3 FRONTCZAK MAREK Jednorożec robi co może 2005 20:57

 

Zapraszamy do dołączenia do rywalizacji.

Źródło ZIMNAR
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments