Drugi etap programu „Umiem pływać”. Skorzystało 120 uczniów z Przasnysza

Dobiegł końca program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który adresowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Głównym jego celem był systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

 

W drugim etapie tegorocznego projektu udział wzięło 120 dziewcząt i chłopców z trzech przasnyskich szkół podstawowych.

– Jeśli dodamy do tego 135 osób, które wzięły udział w pierwszym etapie, to daje nam sumę 255 dzieci, które skorzystały w tym roku z naszej propozycji – informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu.

Całkowity koszt realizacji tegorocznego projektu, to 71 075zł.

– Środki te zostały przeznaczone na transport, wynajem pływalni i potrzebnego sprzętu, opiekę instruktorów oraz ubezpieczenie uczestników zajęć. Na realizację programu w 2022r. OSiR pozyskał 57 500zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co stanowi 80% całkowitej kwoty zadania – podaje ośrodek.

 

„Umiem pływać”, to jeden z trzech program pozalekcyjnych zajęć sportowych, które realizowane były w tym roku przez przasnyskie szkoły podstawowe z pozyskanych środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach programu „Szkolny Klub Sportowy” w systematycznych zajęciach (dwa razy w tygodniu po 60min) udział wzięło 120 uczniów z klas IV – VIII. Bardzo dużą popularnością cieszył się także program „Sporty zimowe” w ramach którego 90 dziewcząt i chłopców w okresie ferii zimowych mogło na przasnyskim lodowisku bezpłatnie nauczyć się jazdy na łyżwach.

Łączna kwota środków pozyskana na te zajęcia to 92 700zł,  natomiast wkład własny Miasta Przasnysz wyniósł 20 375zł.

– Dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom biorącym udział w programach za pomoc w ich realizacji oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Programów Alkoholowych za wsparcie finansowe – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie
nie
1 rok temu

A na którym basenie wydano te 71 075zł. ?
W Ciechanowie ?

W imię .....sztos
W imię .....sztos
1 rok temu
Reply to  nie

Oczywiście że tak. Żal dupę ściska Przasnyszan z wydanej złotówki na basenie w Chorzelacb

Benek
Benek
1 rok temu

Jeśli w Ciechanowie to już jest kur……wo. Basen w powiecie za który zapłaciliśmy leży odłogiem i mało zarabia a nasi włodarze przepychają się jak te dzieciaki w wodzie. Prywatne animozje ważniejsze niż dobro wspólne. Ech szkoda palca na pisanie o tym dziadostwie.

Rodzic
Rodzic
1 rok temu

W tym wszystkim chyba najważniejsze jest dobro dziecka, a nie polityka. Moje dziecko uczestniczyło i jest bardzo zadowolone. Nie oszukujmy się. Gdyby nie ten projekt większość dzieci nie miałoby okazji skorzystać z takiej przyjemności z oczywistych względów. Z tego co czytałem na tym portalu, to basen w chorzelach do końca października był nieczynny z powodu remontu. Więc chyba n

Przaśnik
Przaśnik
1 rok temu

WIELKIE GRATULACJE za taką incjatywę. To jest dobry kawał roboty dla naszych dzieciaków. A tak na marginesie to dlaczego operator basenu w Chorzelach nie pozyskał środków tylko chce iść na łatwiznę

Kola
Kola
1 rok temu

Zadałem sobie trochę trudu i odszukałe na fb osiru wcześniejszą informację na ten temat w której jest napisane, że program był realizowany na basenie w Chorzelach i Ciechanowie. Zamiast szukać dziury w całym może warto docenić taką inicjatywę. Liczby są naprawdę imponujące i wiem to po swoich dzieciach ile radości im to dawało. Z iinej strony. Dziś syn przekazał mi, że najprawdopodobnie MKS nie będzie mógł trenować na hali w Szkole Rolniczej, bo zarządano od nich pieniędzy za wynajem.