Drugi etap budowy drogi gminnej Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta zakończony

Gmina Chorzele zakończyła II etap budowy drogi gminnej Gadomiec Chrzczany – Gadomiec Miłocięta o długości ok. 1,5 km.

 

– Całkowite koszty realizacji zadania to prawie 3,6 mln zł. Budowa kolejnego etapu drogi była możliwa dzięki pozyskaniu przez Burmistrz prawie 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju. Różnicę, ok 1,1 mln zł Gmina dołożyła ze środków własnych – wyjaśnia Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Inwestycja jest kontynuacją rozbudowy drogi zrealizowanej w pierwszym etapie w roku 2021 z dofinansowaniem ze środków FDS. W pierwszym etapie przebudowano układ komunikacyjny o długości ponad 5 kilometrów, w skład którego wchodzą odcinki dróg gminnych relacji: Krzynowłoga Wielka – Dąbrowa – Łazy oraz Bogdany Wielkie – Rapaty Sulimy – Łazy.

– Realizacja II etapu zadania zapewnia bezpieczne i wygodne połączenie drogowe, a także usprawni lokalny ruch w m. Gadomiec Miłocięta, Łazy i Dąbrowa. Rozbudowana droga umożliwi też szybszy, lepszy i bezpieczny dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk. Droga wcześniej była zbyt wąska do mijania się pojazdów, szczególnie osobowych z ciężarowymi – dodaje samorząd.

Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu asfaltowego.

– W ramach zadania przebudowano skrzyżowania z drogami gminnymi. W obszarze pasa drogowego zostały wyprofilowane lub przebudowane liczne zjazdy indywidualne o nawierzchni z betonowej kostki brukowej do działek zabudowanych oraz o nawierzchni asfaltowej do działek rolnych lub niezabudowanych – czytamy.

– Zostało wykonane odwodnienie powierzchniowe do nowo wybudowanych rowów przydrożnych. W ramach realizacji zadania została przebudowana i zabezpieczona istniejąca sieć telefoniczna znajdująca się w kolizji z rozbudowywanym odcinkiem drogi gminnej – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments