Droga w Starej Krępie i Lisiogórze z dofinansowaniem. Gmina Przasnysz podpisała umowę

We wtorek, 14 marca Gmina Przasnysz podpisała umowę na dofinansowanie dwóch inwestycji drogowych: „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stara Krępa” oraz „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lisiogóra” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

– Warunkiem uzyskania dofinansowania była budowa/przebudowa dróg ułatwiających dostęp do obiektów użyteczności publicznej – informuje urząd.

Projekt „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stara Krępa” obejmuje wykonanie nowej nawierzchni drogi o długości 0.075 km wraz z oświetleniem hybrydowym.

– Planowana do przebudowy droga jest drogą łącząca oddział przedszkolny oraz otwartą strefę aktywności fizycznej z drogą powiatową nr 3237W – dodaje gmina.

Szacowana wartość robót budowlanych to około 75 tys. zł, zaś wartość dofinansowania to 43 525,00 zł.

 

Projekt „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lisiogóra” obejmuje przebudowę drogi na odcinku o długości 0,120 km wraz z oświetleniem hybrydowym.

– Droga gminna znajduje się na obszarze, na którym zlokalizowany jest ogólnodostępny staw, plac zabaw, wiata rekreacyjno – wypoczynkowa oraz duży teren trawiasty. Teren jest ogólnodostępny, ale też ogrodzony. Przebudowa wskazanej drogi (wykonanie m.in. podbudowy oraz nowej nawierzchni ścieralnej) pozwoli skrócić czas dojazdu do obiektu użyteczności publicznej, a zamontowanie oświetlenia hybrydowego przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – dodaje samorząd.

Szacowana wartość robót budowlanych to około 97 tys. zł, a dofinansowanie wyniosło 44 541,00 zł.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments