Droga w Sierakowie oddana do użytku

Powiat Przasnyski oddał do użytku odcinek wyremontowanej nawierzchni w Sierakowie, który ma służyć jako łącznik pomiędzy drogą na Ostrołękę i drogą w kierunku Warszawy.

 

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu wykonało remont odcinka drogi w Sierakowie. Znajduje się on w pobliżu strefy ekonomicznej, a jego długość wynosi 1.381 km. Łączy on drogę wojewódzką 544 w kierunku Ostrołęki z drogą krajową 57 w kierunku Warszawy. Wykonana nawierzchnia ma pomóc w odciążeniu ruchu w centrum Przasnysza.

Koszt robót budowlanych wyniósł 620 tys. złotych. Zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków własnych Powiatu Przasnyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. O ogromnej roli tej drogi w odciążeniu ruchu w mieście Przasnysz wspomniał Marcin Grabowski, szef delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

 

– Uważam, że ta inwestycja jest szczególnie ważna nie tylko dla mieszkańców, ale też dla wszystkich podróżnych. Pozwala zaoszczędzić wiele czasu, by nie stać w korkach – powiedział podczas otwarcia.

Roboty budowlane na tym odcinku drogi obejmowały remont nawierzchni jezdni, doświetlenie skrzyżowań za pomocą lamp fotowoltaicznych, a także wymianę oznakowania pionowego i uzupełnienie poboczy po obu stronach jezdni kruszywem łamanym.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
1 rok temu

Na szczęście nie ma księdza z kropidłem więc droga będzie bezpieczna i znaczna część środków zostanie w budżecie starostwa. Szacun Panie starosto, tak trzymać.

Tutejszy
Tutejszy
1 rok temu

Przecież ta droga tam była! Co otwieracie? Nawet wasze auta zaparkowane u CHŁOPA w polu. Czy znienawidzona Unia dołożyła, czy nie?
Dużo do przecinania wstęgi stoi, składkę mieliście najlepszą drogę, czy to moje i kolegów podatki?
Zajmijcie termin: jutro wypłacane z bankomatu-chyba będziecie jak dzisiaj -moja kasa.

Ela
Ela
1 rok temu

Więcej do tego zdjęcia osob nie dało rady? Hahahahaha cyrk na kółkach, a Pani w żółtej sukience chyba na pierwszy dzien jesieni się tak ustroiła

Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Jakieś stare te linie jsk na świeżo wyremontowaną drogę