Droga w Elżbiecinie zostanie załatana. Na całkowitą modernizację trzeba poczekać

O tragicznym stanie nawierzchni drogi gminnej Krasne – Elżbiecin – Zakrzewo pisaliśmy w ubiegłym roku. Mieszkańcy gminy Krasne alarmowali, że droga przypomina księżycowy krajobraz i rujnuje zawieszenie, a doraźne łatanie nie przynosi długotrwałej poprawy. Władze gminy mają świadomość, że ulica wymaga gruntownej przebudowy, ale wnioski o dofinansowanie kosztownej inwestycji przepadają. Również w tym roku drogę czeka jedynie doraźna naprawa.

 

– Mimo ogromnych potrzeb w całej gminie, to między innymi o drogę w Elżbiecinie w IV kwartale roku 2019 gmina złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie jej modernizacji, jednakże z powodu braku środków nie uzyskaliśmy pozytywnego rezultatu. Doraźne remonty są i będą realizowane i głęboko wierzę, że w ciągu tej kadencji uda się wykonać niezbędne prace, aby kompleksowo poprawić stan techniczny tej drogi – zapewnił nas w lipcu 2020 r. wójt gminy Krasne Michał Szczepański.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, już niebawem felerna droga po raz kolejny będzie łatana. Na przebudowę z prawdziwego zdarzenia przyjdzie jeszcze zaczekać.

– W 2021 r. na drodze gminnej w Elżbiecinie planowane są prace związane z bieżącą naprawą ubytków w nawierzchni. Prace planowane są na przełomie maja i czerwca. W roku 2020 gmina aplikowała do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych o modernizację dróg w Żbikach Gawronkach i Elżbiecinie, zakres prac został wykonany. Na rok 2021 zostały złożone dwa wnioski do FOGR-u o przebudowę dróg w relacji Krasne-Augustów i  Wężewo- Kozin. Czekamy na weryfikację złożonych wniosków i ogłoszenie wyników – usłyszeliśmy w gminie.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments