Droga Raszujka – Olszewka zostanie przebudowana

Gmina Chorzele pozyskała na ten cel 1,6 mln zł od marszałka Adama Struzika. Urząd posiada już kompletną dokumentację projektową. Wkrótce więc rozpocznie się kompleksowa przebudowa.

 

Droga o długości około 2,2 km łączy dwie gminy: gminę Chorzele i gminę Jednorożec. Odcinek, który będzie przebudowywany rozpoczyna się na granicy obu gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Droga ze względu na zły stan nawierzchni została na zimę wyrównana kruszywem.

– Droga na całej długości będzie posiadała wzmocnioną podbudowę i nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów oraz obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów. Zostanie wykonana również korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka. W ramach inwestycji zostanie jednocześnie wykonana bieżąca konserwacja rowów odwadniających.  Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. W ramach inwestycji zostaną zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

Kolejnym krokiem będzie zwrócenie się burmistrz do rady miejskiej o zabezpieczenie wkładu własnego.

 

ren


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments