Drogą przez Bartniki pędził jak autostradą. 41-latek odpowie przed sądem

W czwartek, 23 maja o godzinie 9:50 w Bartnikach gm. Przasnysz, patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy Policji, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volvo, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 138 km/h.

 

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.

– Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 88 km/h, 41 letniemu mieszkańcowi województwa małopolskiego zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Przasnyszu o ukaranie za powyższe wykroczenie – informuje kom. Paweł Rykowski z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– Pamiętajmy o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień zostaje przedłużony z 3 do 6 miesięcy – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
26 dni temu

Niedaleko żony rodziny, dobrze że złapali niech się tłumaczy teraz