Droga powiatowa Przasnysz – Leszno – Gostkowo i gminna Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki z rządowym dofinansowaniem

Obie drogi znajdowały się do tej pory na liście rezerwowej. Dzięki powstałym oszczędnościom zostały przeniesione na listę podstawową. W sumie trafiło na nią 6 nowych zadań powiatowych na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 11 264 691,01 zł. Na listę podstawową zadań gminnych przeniesiono 11 nowych zadań na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 11 513 712,71 zł. Łączna długość nowych odcinków wynosi 14,5 km.

 

Wśród samorządów, którym przyznano dofinansowanie znalazły się:

  • Powiat przasnyski – zwiększenie kwoty z 214 tys. 357 zł na 2 mln 286 tys. 531 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo
  • Gmina Czernice Borowe na kwotę 775 187,79 zł (remont drogi gminnej Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki)

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

 

ren

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bruce Wszechmogący
Bruce Wszechmogący
1 miesiąc temu

Litości, zrobicie wreszcie te ścieżki rowerowe i chodniki. W tym mieście i poza nim jazda rowerem lub czymkolwiek innym to proszenie się o tragedię.Miały być chodniki w Sierakowie, ścieżka do Wężewa, itd.Chyba zbliżają się jakieś wybory bo obiecanek ciąg dalszy, a oprócz nowych artykułów na ten temat nie robicie nic.Hehe idę ostatnio i ktoś we mnie rzuca, myślę co jest, patrzę a to kaczki we mnie chlebem rzucają taka bieda w tej Przaśni, ludzie na wódkę nie mają a chleb kupują,😂 A tak na poważnie nasi lokalni zarządcy kiepsko wypadają na tle swoich kolegów i koleżanek z okolicznych miast i… Czytaj więcej »