Droga gminna w Bindudze i Krukowie gotowa do użytku

Mieszkańcy miejscowości Binduga i Krukowo, w gminie Chorzele mogą już korzystać ze zmodernizowanego odcinka drogi gminnej.

 

Na modernizację drogi Urząd Miasta i Gminy Chorzele pozyskał dofinansowanie w kwocie 766 731,70 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość tego zadania wyniosła 1 095 331,00 złotych. Część kosztów gmina wygospodarowała z własnego budżetu.

Jezdnia drogi gminnej została wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów, utwardzono pobocza z kruszywa stabilizowanego mechanicznie po obydwu jej stronach oraz dostosowano je do istniejących już poboczy na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 320.

 

– Ponadto wykonano odwodnienie powierzchniowe do istniejących rowów przydrożnych. W obszarze pasa drogowego wykonano liczne zjazdy do posesji z betonu asfaltowego. Wykonano włączenie dróg gminnych i drogi powiatowej – dodaje gmina.

Dodatkowo w ramach inwestycji wykonano oznakowanie pionowe i poziome, które jest zgodne z nowym projektem stałej organizacji ruchu dla rozbudowywanego odcinka drogi.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments