Dr Andrzej Biały zaproszony na Międzynarodową Konferencję Naukową w Wilnie

W konferencji weźmie udział 30 naukowców. Wśród nich jest mieszkaniec naszego miasta, dr Andrzej Biały.

 

Ze względu na występującą sytuację międzynarodową między Polską a Republiką Białorusi coroczna Konferencja Naukowa organizowana przez Konsulat Generalny RP w Grodnie i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się w Wilnie w dniach 3-5 listopada 2021 roku.

Dorobkiem konferencji będzie wydanie kolejnego, VI już tomu studium ,,Polacy na Białorusi” zatytułowanego ,,Kościół katolicki na Białorusi w okresie od Powstania Styczniowego do XXI”. W konferencji  weźmie udział 30 naukowców: 15 z Polski i 15 z Białorusi. W tej zaszczytnej grupie 15 Polaków jest mieszkaniec Przasnysza – dr Andrzej Biały.

 

W oparciu o posiadane materiały archiwalne, książki, podręczniki oraz prasę polskojęzyczno zebraną podczas stypendium UE, stażu naukowego na Państwowym Uniwersytecie Białoruskim w Mińsku oraz kwerend w Narodowym Archiwum Republiki Białorusi, Archiwum Miasta Mińska i Okręgu Mińskiego oraz Narodowej Bibliotece RB , Bibliotece Akademii Nauk EB , Bibliotece Prezydenckiej dr Andrzej Biały postanowił podjąć temat. Po konsultacji z profesorem Zdzisławem Julianem Winnickim z Uniwersytetu Wrocławskiego zgłosił referat pod tytułem: ,,Propaganda antykatolicka w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS”.

Dr Andrzej Biały został wpisany przez organizatorów na listę uczestników konferencji.

 

 

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Radomski
Janusz Radomski
1 rok temu

Wielkie gratulacje dla kolegi Doktora. Pozdrswiam

Anna
Anna
1 rok temu

Gratuluję wyników swojej pracy.