Dr Andrzej Biały zaproszony na Międzynarodową Konferencję Naukową w Wilnie

W konferencji weźmie udział 30 naukowców. Wśród nich jest mieszkaniec naszego miasta, dr Andrzej Biały.

 

Ze względu na występującą sytuację międzynarodową między Polską a Republiką Białorusi coroczna Konferencja Naukowa organizowana przez Konsulat Generalny RP w Grodnie i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się w Wilnie w dniach 3-5 listopada 2021 roku.

Dorobkiem konferencji będzie wydanie kolejnego, VI już tomu studium ,,Polacy na Białorusi” zatytułowanego ,,Kościół katolicki na Białorusi w okresie od Powstania Styczniowego do XXI”. W konferencji  weźmie udział 30 naukowców: 15 z Polski i 15 z Białorusi. W tej zaszczytnej grupie 15 Polaków jest mieszkaniec Przasnysza – dr Andrzej Biały.

 

W oparciu o posiadane materiały archiwalne, książki, podręczniki oraz prasę polskojęzyczno zebraną podczas stypendium UE, stażu naukowego na Państwowym Uniwersytecie Białoruskim w Mińsku oraz kwerend w Narodowym Archiwum Republiki Białorusi, Archiwum Miasta Mińska i Okręgu Mińskiego oraz Narodowej Bibliotece RB , Bibliotece Akademii Nauk EB , Bibliotece Prezydenckiej dr Andrzej Biały postanowił podjąć temat. Po konsultacji z profesorem Zdzisławem Julianem Winnickim z Uniwersytetu Wrocławskiego zgłosił referat pod tytułem: ,,Propaganda antykatolicka w świetle prasy polskojęzycznej i dokumentów ideologicznych BSRS”.

Dr Andrzej Biały został wpisany przez organizatorów na listę uczestników konferencji.

 

 

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz Radomski
Janusz Radomski
10 dni temu

Wielkie gratulacje dla kolegi Doktora. Pozdrswiam

Anna
Anna
10 dni temu

Gratuluję wyników swojej pracy.