Dr Andrzej Biały z zaproszeniem na wykłady na Uniwersytecie w Grodnie.

Przasnyszanin dr Andrzej Biały otrzymał zaproszenie do przeprowadzenia wykładów dla studentów na Uniwersytecie w Grodnie oraz dla Wspólnoty Polskiej i Uniwersytetu III Wieku. W środowisku naukowym zajmującym się tą tematyką historyczną, to olbrzymie wyróżnienie.

 

Trzeba też dodatkowo wskazać, że pomimo trwającej epidemii, naukowiec utrzymuje kontakty z ośrodkami naukowymi na Białorusi. Niedawno otrzymał on informację o publikacjach jego artykułów w tamtejszym piśmiennictwie naukowym. Na Uniwersytecie w Grodnie im. Janki  Kupały w czasopiśmie naukowym ,, Беларусь в контэксце еўрапейскай гісторыі асоба грамадства дзяржава‘’ (Białoruś w kontekście europejskiej historii: człowiek, społeczeństwo, państwo ‘’ ukazał się artykuł dr Andrzej Białego pod tytułem ,, Polacy a polityka oświatowa Białorusi Sowieckiej w latach 1921-1939 ‘’. Natomiast na Uniwersytecie w Brześciu im. A.S. Puszkina w czasopiśmie naukowym ,, Вучоныя  запіска Брэсцкага ўніверсітэта ‘’ ( Artykuły Naukowe Uniwersytetu w Brześciu)  ukazał się kolejny artykuł ,, Kodeks rolny Białoruskiej  Socjalistycznej  Republiki Radzieckiej z 1925 r. w tłumaczeniu i objaśnieniu Stefana Heltmana‘’.

Działalność naukowa przasnyszanina ukazuje i polaryzuje w społeczeństwie polskim naszą historię na Kresach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Publikowane artykuły w czasopismach białoruskich i polskich, a także ostatnio udostępniona do darmowego pobrania w Internecie rozprawa ,,Mniejszość polska na Białorusi Sowieckiej w latach 1921-1939 ‘’ cieszą się zainteresowaniem obu społeczeństw. Wyrazem tego jest zaproszenie przasnyszanina do wygłoszenia wykładów, o których wspominano wyżej.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ananasz
Ananasz
3 lat temu

Komsomolskaja prawda nie zapraszała???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Ananasz

Anus jak zawsze merytorycznie.